Kocaeli’de yağmurdan ve güneşten korumayan duraklar

MİLAD Partisi Kocaeli İl Başkanı Eser Topaç, Kocaeli’de bulunan otobüsleri duraklarının amacına hizmet etmeyecek şekilde tasarlandığını dile getirere...

MİLAD Partisi Kocaeli İl Başkanı Eser Topaç, Kocaeli’de bulunan otobüsleri duraklarının amacına hizmet etmeyecek şekilde tasarlandığını dile getirerek “Bu duraklar yağmurdan, güneşten, rüzgârdan korumuyorsa hangi amaçla yapılmıştır?” diye sordu.

 

MİLAD Partisi (Millet ve Adalet Partisi) Kocaeli İl Başkanı Eser Topaç, yazılı bir açıklamada yaparak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdi. Topaç; “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sürekli yaptıkları hizmetlerden bahsediyor. Bu hizmetleri yapıp yapmadıkları ile ilgili çeşitli görüşlerle karşı karşıya da geliyorduk. Bunlardan biri de duraklar” diyerek otobüs duraklarını eleştirdi.

 

MİLAD Partisi Kocaeli İl Başkanı Eser Topaç ve Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Musa Göksal’ın iddialarına göre; Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait Derince Polis Lojmanlarında bulunan duraklar, durakta bekleyenleri ne yağmurdan ne güneşten ne de rüzgârdan korumuyor. Topaç “Bu durakların yapılmasındaki amaç nedir ve bu duraklara ne kadar para ödendi?” diye soruyor.

 

Ayrıca MİLAD Partisi Kocaeli Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Musa Göksal ise durak temizliği ile ilgili “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi durak temizliği ile ilgili ihale açmış ve bu durakların temizlik bedeli olarak yaklaşık 480 Bin TL ödeme yapmayı planlıyormuş. Belediyenin elinde o kadar personel varken, ödemenin farklı müteahhitlere çıkartılması vatandaşın gelirinin dışarıya aktarılmasına sebep oluyor. Belediye bünyesinde yapılması gerekmekte ve belediye bünyesinde istihdam sağlamasına neden olacaktır. Belediye tarafından durak temizleme işinin müteahhitlere verilmesini sakıncalı bulmaktayız. Bu işin belediyenin personellerince yapılmasını tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

02 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR