Kocaeli İtfaiyesi’nden köylülere yangın eğitimi

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi KOBİTEM tarafından Kandıra’nın Karaağaç Köyü’nde yangın eğitimi verildiBüyükşehir İtfaiyesi Kandıra’nın K...

BÜYÜT

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi KOBİTEM tarafından Kandıra’nın Karaağaç Köyü’nde yangın eğitimi verildi

Büyükşehir İtfaiyesi Kandıra’nın Karaağaç Köyü’nde geçen ay meydana gelen camii yangınından sonra yangın eğitimlerinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha hatırlattı. Köy halkı yangından sonra Büyükşehir İtfaiyesi’ne başvurarak yangına bilinçli olarak müdahale edebilmek eğitim aldılar.

GENÇLERDEN İLGİ GÖSTERDİ
Özellikle köy gençlerinin ilgi gösterdiği eğitimde; yanma ve yangın teorisi, yangın yerindeki tehlikeler, kişisel korunma ekipmanları ve yangına müdahale organizasyonu konuları ile ilgili teorik ve pratik bilgiler verildi. Pratik eğitimlerde, küçük çaplı yangınlar simüle edilerek, portatif söndürücüler ve hortumlar kullanılması suretiyle söndürme çalışmaları gerçekleştirildi. Eğitim, İtfaiye Dairesi Başkanlığı Önleme ve Eğitim Şube Müdürlüğü İtfaiye Eğitim Merkezi KOBİTEM eğitmenleri tarafından verildi.

İLK MÜDAHALEYİ KÖYLÜ YAPMIŞTI
2012 yılı içerisinde Kocaeli sınırları kapsamında şehir merkezlerine uzak mesafede bulunan köyler tespit edilerek, bu köylerden 10 tanesine olası yangın durumunda kullanılmak üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından yangın söndürme tankerleri verilmişti. Aralık ayı içerisinde Kandıra İlçesi Karaağaç Köyü Camii’nde meydana gelen yangına, köyde bulunan söndürme tankeri ile köylüler ilk müdahaleyi yapmıştı. Vatandaşların müdahalesiyle büyümeden kontrol altına alınan yangın itfaiye ekipleri tarafından tamamen söndürülmüştü.

03 Ocak 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR