Yarışmada birinci gelen öğrenciler “Keşke üçüncü olsaydık” dedi

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaöğretim öğrencileri arasında yapılan Bilgi ve Kültür Yarışması, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapıldı....

BÜYÜT

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaöğretim öğrencileri arasında yapılan Bilgi ve Kültür Yarışması, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapıldı. Kıyasıya rekabetin yaşandığı yarışmada geçtiğimiz hafta ilçe genelinde yapılan yarışmada olduğu gibi yine birinci Cahit Elginkan Lisesi oldu. Burada da bisiklet hediye edilen öğrenciler, üçüncülere altın hediye edilince “Keşke üçüncü olsaydık” diyerek hediyelere isyan etti.

Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde yapılan yarışmaya İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Kazım Kurtoğlu, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.Yarışmaya Körfez Orhangazi Anadolu Lisesi, Darıca Özel Çırağan Anadolu Lisesi, Dilovası Teknik Lise ve Çok Programlı Lise, Karamürsel Anadolu Lisesi, Kartepe Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi, Derince Merkez Bankası Anadolu Lisesi, Kadıra İmam Hatip Lisesi, Çayırova Güzeltepe Fevzi Çakmak Lisesi, İzmit Cahit Elgingan Anadolu Lisesi, Gebze Anadolu Lisesi, Başiskele Özel Erkul Tunagür Fen Lisesi ve Gölcük İhsaniye Lisesi katıldı. Yarışmanın jüri üyeliklerini her okulun temsilcilen öğretmenlerden Mustafa Doğan, Selim Gencer, Mehmet Kabaca, Ünal Demir, Arif Güngör, Ahmet Yaman, Bünyamin Tazegül, Hanifi Tokak, Ferdi Üstün, Sabiha Demir, İrfan Akça, Dilek Çetin, Semiha Çizmeci, Burhanettin Çakım, Hasan Şahin, Erkan Balkay, Murat Sağlam, Zafer Helvacı ve Cihangir Temizyürek yaptı.

5. SORU İPTAL
Yapılan yarışmada 4. sorunun ekranda görülmesi gerekirken 5. sorunun cevabı ekranlarda göründü. Jüri üyeleri aldığı karar ile 5. soruyu iptal ederek 6. sorudan yarışmaya devam edildi. 20. soru ise yedek sorulardan kullanılarak öğrencilere soruldu. Öğrenciler sorulara dikkatle cevap verirken, yarışmada öğrenciler tarafından sorulara itiraz gerçekleşmedi. Bazı soruları öğrenciler güçlükçe cevaplarken, bazı soruları ise tüm okullar cevaplayabildi.

BİRİNCİLERE BİSİKLET ŞOKU
Yarışmanın birincisi İzmit İlçe Bilgi Yarışmasında birinci olan Cahit Elginkan Anadolu Lisesi oldu. İkinciliği Kartepe Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi kazanırken, üçüncülüğü ise Darıca Özel Çırağan Lisesi kazandı. 2’ncilik için Kartepe Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi ve Darıca Özel Çırağan Lisesi yedek sorularla mücadele etti. Yedek soruların ikincisinde Kartepe Ali Fuat Başgil Sosyal Bilimler Lisesi önde kapatıp ikinci oldu. Yarışmanın birincilerine bisiklet, ikincilerine teyp üçüncülerine ise çeyrek altın hediye edildi. Bir hafta önce İzmit Liseler Arası Bilgi Yarışmasında birinci olan Cahit Elginkan Anadolu Lisesine yine bisiklet hediye edilmişti. Öğrenciler bu kez yine bisiklet hediye edilince hediyeye tepki gösterdi.

05 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR