Civelek“Temelsiz çatıdan bir halt olmaz”

        AKP İzmit İlçe Başkanlığı 22’nci Danışma Meclisi toplantısı geçtiğimiz akşam fuar içerisinde bulunan Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleş...

 

 

 

 

AKP İzmit İlçe Başkanlığı 22’nci Danışma Meclisi toplantısı geçtiğimiz akşam fuar içerisinde bulunan Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Danışma Meclisi Toplantısı’na; AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, ve çok sayıda partili katıldı. Danışma Meclisi’nde konuşan il başkanı Mahmut Civelek, CHP ve MHP’nin ortak çatı adayına vurgu yaparak, “Temeli olmayan çatıdan bir halt olmaz” dedi.

 

YOK OLMAYA MAHKUMLAR

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan toplantının açılışını yapan ilçe başkanı Ali Korkmaz, “30 Mart’ın ardından yeni bir seçime daha gireceğiz. İnşallah bu seçimden de alnımızın akıyla çıkacak cumhurbaşkanımızı en yüksek oyla seçeceğiz. Hedefi olmayanın başarıya kitlenmesi mümkün değildir. Kökü olmayan çatılar hafif bir esintiyle yok olmaya mahkumdur” dedi.

 

ÖNCELİ SANDIKLAR

“10 Ağustos’ta güçlü bir çatı ve güçlü bir yapı inşa edeceğiz” diyen Korkmaz, “Bu millet ilk defa kendi reisini seçecek. Seçimler için önceliğimiz sandıklar. Bu zamana kadar hep sandıkları namusumuz bilerek sahip çıktık. Yine aynı şeyi yapacağız. 22 Haziran Pazar günü sandıklarımıza sahip çıkacağımızı göstermek için program düzenleyeceğiz” dedi.

 

TARİHİN EN KIYASIYA

SEÇİMİNİ YAŞADIK

İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz’ın ardından sözü alarak kısa bir konuşma yapan İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, “Üye çalışmalarımız son hızıyla devam ediyor. 30 Martta gösterdiğimiz çabanın aynısını Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de göstereceğimize canı gönülden inanıyorum” dedi. İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, “30 Mart’ı geride bıraktık. Belki de AK Parti tarihinin en kıyasıya seçimini yaşadık. Birileri bu AK Parti’yi nasıl yeneriz diyerek projeler üretti. Sonuç onlar için yine sandığın dibi oldu” dedi.

 

YÜREĞİMİZLE ÇALIŞIYORUZ

Sözlerine devam eden Doğan, şöyle konuştu: “Bizler bu mutluluk tablosunu çok çalışarak kazandık. Yüreğimizle çalışıyoruz. Artık yerel seçimler bitti. Nasıl herkesin belediye başkanı olduysak ertesi gün tekrardan çalışmalarımıza devam ettik. Yeni dönem hedefimiz İzmit Belediyesi için refahsal bir yaşama sıçraması yapmak olacaktır. Sosyal belediyecilik anlayışıyla Türkiye’ye örnek olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

TÜRKİYE’NİN PROBLEMİ

Bağımlılık yapıcı maddelerle mücadele etmek için start verdiklerini belirten Doğan, “Bu milli bir vazifedir. Bizler bu mücadeleyi belediye olarak başlatıyoruz. Bu konu sadece bizim değil tüm Türkiye’nin problemidir. Önümüzde büyük bir cumhurbaşkanlığı seçimi var. Konuşulan bazı isimlerin, bazı özellikleri içermediği belli. Büyük yürüyüşün devamı için sandıklara sahip çıkmalıyız” dedi.

 

CHP NE HALE GELDİN?

Son olarak sözü alan AKP İl Başkanı Mahmut Civelek ise, “CHP, bak ne hala geldin. Bu memleketten Kur’an-ı Kerim’i yasakladın. Şapka kanunu çıkarttın, şapka takmayanları yazdıkları kitap yüzünden astın. Bu memlekette hacca gitmeyi sen yasakladın. CHP, nelere kadar geldin? Şimdi de Mısır’da doğmuş, 1961 yılında Türk olmuş. Hem de ismi buram buram şeriat kokan bir kişiyi cumhurbaşkanı adayını çatı diyerek önümüze getirdin” dedi.

 

MİLLET EVLADINI

KİMSEYE DEĞİŞMEZ

Sözlerine devam eden Civelek, “Temeli olmayan çatılardan bir halt olmaz. Bu memlekete bunlardan bir hayır gelmez. Milletimiz Tayyip’ini iyi tanıyor. Bu millet kendi evladını hiçbir kimseye tercih etmez. O yüzden başbakanım şimdiden koltuğunuz hayırlı olsun” şeklinde konuştu. Yapılan konuşmaların ardından danışma meclisinin geri kalan kısmı basına kapalı olarak devam etti. 

20 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR