Çevreyi kirletenlere 105 bin lira ceza

Belediye yetkilileri, görsel kirlilikle mücadele çalışmalarının kentin dört bir yanında devam ettiğini hatırlatarak “Kent merkezindeki boş arsalara ç...

Belediye yetkilileri, görsel kirlilikle mücadele çalışmalarının kentin dört bir yanında devam ettiğini hatırlatarak “Kent merkezindeki boş arsalara çöp ve benzeri atıkların önlenmesi için bariyer uygulamasını getirmiştik. Bunda da önemli ölçüde başarılı olduk. Özellikle gözden uzak yol kenarlarına ve boş arsalara inşaat atığı atılmakta. Bu atıkları atanları tespit etmeye çalışıyoruz. Duyarlı vatandaşlardan da bu kişileri görenleri 318 00 00 numaralı telefona ihbar etmelerini bekliyoruz. Duyarlı vatandaşların sayısı ne kadar çok olursa çevre kirliğin de o kadar önüne geçileceğine inanıyoruz” dediler.

 

105 BİN LİRA CEZA

İzmit Belediyesi yetkilileri, kaçak inşaat atığı atanların tespiti halinde bunların en ağır şekilde para cezasıyla cezalandırılacağını da hatırlatarak “Yasalar bu tür sorumsuzlara 105 bin 587 liraya kadar para cezasını öngörmektedir. İzmit Belediyesi olarak çevre kirliliğinin önüne geçebilmek ve vatandaşlara destek olmak için inşaat atıkları ile eski ev eşyalarını toplayan özel bir ekip oluşturduk. İnşaat atığı ve eski ev eşyası bulunanlar belediyemizi aradıklarında bunlar zaten alınıyor. Buna rağmen vatandaşların riske girip atıklarını çevreye atmalarını anlamak mümkün değil” şeklinde konuştular.

İzmit Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri Durhasan Köy yolu üzeri, İnkilap Caddesi sonu ile Yahya Kaptan Mahallesi Elzem Sokak’taki boş alana inşaat atığı atanları tespit etmek için harekete geçtiler.

17 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR