KTO, darbe girişimine tepkili

Körfez Ticaret Odası Binasında gerçekleştirilen basın açıklamasını başkan Mustafa Efe gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu üyeleri ve oda üyeleri basın açı...

Körfez Ticaret Odası Binasında gerçekleştirilen basın açıklamasını başkan Mustafa Efe gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu üyeleri ve oda üyeleri basın açıklamalasında hazır bulunarak Fetullahçı terör örgütünün gerçekleştirmeye çalıştığı fakat büyük bir hüsrana uğurayarak başarısız olan darbe girişimine sonuna karşı olduklarını belirtti.

 

ice11-194.jpg

 

TEPKİMİZİ İLK ANDA ORTAYA KOYDUK

Türkiye'de özel sektörün tamamını temsil eden TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak 81 ildeki bu ortak açıklamayı aynı anda yaptıklarını belirten Körfez Ticaret Odası Başkanı Mustafa Efe, “15 Temmuz gecesi milletimiz ve milli kurumlarımız, demokrasimize kasteden alçakça bir saldırıyı önlemiştir. Halkımız sandığa ve demokrasiye sahip çıkmıştır. Darbe girişimi haberleri ortaya çıktığı gece, Birliğimiz Ve Oda-Borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk.Bu hain kalkışmanın başarısızlığa uğraması, Türk milletinin birlikte duruşu, kararlı tutumu ve demokrasiye sahip çıkma iradesiyle mümkün olmuştur”

 

DİK DURUŞ

“Ülkemizin bütün kurumlarının, siyasi partilerimizin, sivil toplumun, basın kuruluşlarımızın, demokrasiyi sahiplenmiş olmasından herkes büyük bir mutluluk duymalıdır. Demokrasi düşmanlarına karşı iktidarı ve muhalefetiyle siyasi partilerimizin ve siyasetçilerimizin gösterdiği birlik, beraberlik ve kararlı duruş, en büyük takdiri hak etmektedir. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımız ve Meclisteki tüm siyasi partilerimizi, cunta heveslileri karşısındaki dik duruşlarından dolayı yürekten kutluyoruz.”

 

MİLLETİMİZİN AZİM VE CESARETİ

“Gözü dönmüş darbecilerin saldırılarına büyük bir sebatla direnen, böylece Gazi unvanını bir kez daha hatırlatan Meclisimizie gurur duyuyoruz. Bu darbe girişimi karşısında direnen, tavır sergileyen herkese. başta kahraman emniyet görevlilerimizı ve TSK'nın şerefli mensuplarına, gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Onlara minnettarız. Ama en çok, darbecilerin silahları karşısında kahramanca direnen milletimizin azim ve cesaretiyle kıvanç duyuyoruz. Bizler, gücünü sandıktan, yetkiyi milletten almayan bir idare istemiyoruz. Ülkemiz için demokrasi dışında bir seçenek de görmüyoruz”

 

ADALET ÖNÜNDE HESAP VERMELERİNİ BEKLİYORUZ

“Ordu içinde örgütlenmiş bu terörist çetenin tamamen ortaya çıkartılmasını ve adalet önünde hesap vermesini bekliyoruz. Hayatını kaybeden kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar, yaralıları şifalar diliyoruz. Milletimiz onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır”

 

TUZAKLARINA DÜŞMEYECEĞİZ

“Allaha şükür milletimizin sağduyusu, feraseti, cesareti ve Allahın yardımıyla bu belayı, bu fitneyi durdurduk. Bu şerden, hem demokrasimizi, hem de birlik ve beraberliğimizi güçlendirerek çıktık. Şimdi çok daha güçlü olmak, birbrimize daha fazla sarılmak, birbrimizi daha fazla sevmek zorundayız.  Çunkü bizi biz yapan, bizi ayakta tutan, bizi millet yapan unsur budur. Ülkemizi kaosa sürüklemek isteyenlerin tuzağına düşmeyeceğiz. İş dünyası olarak daha fazla çalışma, üretme ve istihdam sağlama zamanı diyoruz. “

 

ÇALIŞMAYA ÜRETMEYE DEVAM

“Geçmişte olduğu gibi, bugün de, yarın da TOBB ve 365 Oda-Borsa olarak demokrasiden, milletimîzden, devletimizden yana olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. Özel sektör olarak, ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye'yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hâkimiyet Kayıtsız Şartsız Milletindir” sözünü hep aklımızda tutarak; ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim. Yeter ki birbirimizi Sevelim, birbirimize inanıp, güvenelim”

 

DEMOKRASİDEN VAZGEÇMEYİZ

“Bu vesileyle halkın iradesi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı, demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi ve darbe girişimlerini kabul etmeyeceğimizi bir defa daha vurguluyoruz. Devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız. Allah ülkemize ve milletimize bir daha böyle acılar yaşatmazsın.”

Ahmet HAZER

19 Temmuz 2016 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR