İzmit Meclisi’nde ‘muhtar’ gerilimi

İzmit Belediyesi’nin Ağustos ayı meclis toplantısı dün Nevzat Doğan başkanlığında İzmit Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Topla...

İzmit Belediyesi’nin Ağustos ayı meclis toplantısı dün Nevzat Doğan başkanlığında İzmit Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplam 12 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantı yoklama ve tutanak özetinin okunması ile başladı. Toplantıda ilk olarak söz alan CHP’li Meclis Üyesi İbrahim Güçlü, Yahya Kaptan Muhtarı Ahmet Mirzaoğlu’nun yaşadığı sorunları dile getirdi.

 

SİYASİ MALZEME YAPMAYA KARARLISINIZ

Bazı konularda yönetimi tebrik eden Güçlü, Yahya Kaptan Muhtarı’nın konteynırda hizmet verdiğine değindi. Güçlü’nün sözünü kesen Başkan Nevzat Doğan, “Bu şehir Yahya kaptandan ibaret değil. Sizler bu konuyu siyasi malzeme yapmaya kararlısınız. Meclisin gündeminde yararlı, şehrimizin menfaatine yönelik konuları tartışalım” diyerek Güçlü’nün yerine oturmasını istedi.

 

KREDİ KONUSU KOMİSYONA GİTTİ

İzmit Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün meclisten belediye işçilerinin ihbar ve kıdem tazminatlarında kullanılmak üzere İller Bankası’ndan teminat mektubu alınarak bankalardan kredi çekilmesine yönelik yetki verilmesi talebi plan ve bütçe komisyonuna havale edildi. Çevre Sağlık Eğitim ve Gençlik Komisyon Başkanı Emine Okanalp, gençleri uyuşturucudan korumak amacı ile yapılan çalışmaların raporunu okudu.  

 

ÇOK ÖNEMLİ BİR KONU

 

Ardından söz alan Başkan Doğan, “Bir işçimiz maalesef bonzaiden vefat etti. Çok üzücü arkada hanımı çocuğu kaldı. Yaşayanlara da ayrı bir yük ölenler de geride bir yük bırakıyor” dedi. CHP’li Barbaros Akkuş ise “Bonzai çok önemli bir konu size de bu konuya eğilmenizden dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

 

AMATEMLE İLGİLİ YER

Akkuş, “Tedavisinde ise çok sıkıntı var. Üniversite ile ilgili bir iş birliği yapılarak bu hatalığın tedavisi konusunda belediyenin imkanları ile bir yer açılabilir mi? Üniversitemiz bir komisyon oluştursun biz belediye olarak her türlü imkanı oluşturmaya hazırız. AMATEM’le ilgili yer, donanım konusunda her şeyi yaparız” dedi. Bir sonraki meclis toplantısının 2 Eylül Salı günü saat 15.00’da yapılmasına karar verildi.

05 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

baskan - yahu nevzat sen git evinde yat

Yanıtla . 0Beğen 05 Ağustos 17:49
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR