İşcen: AKP korkutarak oy alıyor!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kocaeli Milletvekili adaylarından Latif İşcen, yaptığı açıklama ile gündemi değerlendirdi. AKP’yi sert sözlerle eleştiren...

BÜYÜT

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kocaeli Milletvekili adaylarından Latif İşcen, yaptığı açıklama ile gündemi değerlendirdi. AKP’yi sert sözlerle eleştiren İşcen, iktidarın 2008 yılından sonra yönetim stratejisini değiştirdiğini ifade etti. AKP’nin 2002-2007 yılları arasındaki özgürlük söylemlerini kendilerinin de onayladığını dile getiren İşcen, hükümetin hedefinin hizmet etmek değil, iktidarda kalmak olduğunu söyledi.

 

AKP’LİLERE ÇAĞRI

İktidarın algı yönetimi ile tehditkar bir tutum sergilediğini ifade eden İşcen, şöyle konuştu: “Bu tutum toplumsal gerilimi artırdı. Meclisteki partiler de bunu biliyor. Muhalefetin gerilimin tırmanmaması için uyumlu politikası da AKP’nin işine yaradı. AKP ile benzer bir tutum sergileyen HDP de oyunu artırdı. Vatandaşlarımız şunun farkına varmalı, korku algısı ile kendini yönetecek partiyi bilmeden seçiyor.”

 

TOPLUMSAL DEVİNASYON

AKP içindeki iyi niyetli ve samimi partililerin de oynanan bu büyük oyunun farkında olmadan hizmet ettiğini dile getiren İşcen, sözlerini şöyle tamamladı: “İş ya da aş vaadi ile yaratılan bağlılıklar, kutuplaştırma ile sağlanan yapı ile sahiplenme ya da itaati güçlendirmektedir. Bağlılık psikolojisi toplumsal devinasyona neden oluyor. Bizler özgür düşünen, özgür davranan, korkmayan vatandaşlar olmalıyız” dedi.

22 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR