“SEN MİMAR OLSAYDINIZ YAŞADIĞIN KENT İÇİN NE TASARLARDIN”

Gebze Mimarlar Odası, bir ilke daha imza atarak ilköğretim okulları arasında düzenlediği “Sen mimar olsaydın YAŞADIĞIN KENT İÇİN NE TASARLARDIN” adlı...

BÜYÜT

Gebze Mimarlar Odası, bir ilke daha imza atarak ilköğretim okulları arasında düzenlediği “Sen mimar olsaydın YAŞADIĞIN KENT İÇİN NE TASARLARDIN” adlı ödüllü resim yarışması sonuçlandı.
4 İLÇENİN OKULLARI DAVET EDİLDİ
Yarışma, devlet ve özel İlköğretim okullarının 4-5.6.7.8 sınıfları kapsadı. Milli Eğitim Müdürlükleri işbirliği ile düzenlenen resim yarışması için yaklaşık 20 gün önce Gebze, Dilovası, Çayırova ve Darıca’da tüm okullara duyurular yapıldı. Öğrenciler bilgilendirildi.
ÖĞRENCİLERE ÖDÜL
Şimdi sıra, bizzat milli eğitim bünyesindeki jüri tarafından dereceye giren resimler belirlenmeye geldi. Yarışmada, 1’inciye bir laptop, ikinciye fotoğraf makinası, üçüncüye ise bisiklet hediye edilecek. Ödüller, okullar kapanmadan yarışmayı kazananlara teslim edilecek.
AMAÇ MİMARLIK MESLEĞİNİ SEVDİRMEK
Mimarlar Odası yönetim kurulu adına Başkan Salih ışık tarafından yapılan açıklamada, “ mesleğimizin tanıtımı ve kent açısından önemi, çocuklarımıza mesleğimizin tanıtılması ve ilgisinin artırılması, yaşadığı kent için duyarlı olmasına katkıda bulunmak, düşünmesi ve hayal dünyasını geliştirmesine yardımcı olmak amacıyla, ödüllü resim yarışması düzenledik. Haziran’ın ilk haftasında ödülleri vereceğiz.”dedi.

31 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR