MHP: Bizim bir ilgimiz yok

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak ile Milletvekili Adayı Ruhi Çavdar, önceki akşam BDP’nin de desteklediği Bağımsız Aday Emrullah Bingül’ün seçim büros...

BÜYÜT

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak ile Milletvekili Adayı Ruhi Çavdar, önceki akşam BDP’nin de desteklediği Bağımsız Aday Emrullah Bingül’ün seçim bürosu açılışında meydana gelen olaylarla bir ilgileri olmadığını söyledi.

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak ile Kocaeli İkinci Sıra Milletvekili Adayı Ruhi Çavdar, önceki akşam Bağımsız aday Emrullah Bingül’ün Gölcük’teki seçim bürosu açılışında meydana gelen olaylarla ilgili açıklama yaptı. Parti binasında yapılan basın açıklamasında ikili olayların içerisinde MHP’den kimsenin olmadığını iddia ederek, BDP’lileri Abdullah Öcalan posteri açarak, halkı tahrik etmekle suçladı. Ancak emniyetten yapılan açıklamada Abdullah Öcalan posteri açılmadığı ve ilgili slogan atılmadığı kaydedildi. İl Başkanı Celalettin Yaylak, “Olayların başlangıcında devamında ve bitiminde hiçbir MHP’li yer almadı. Başlangıçta BDP’liler tarafından açılan Öcalan posteri sonrası oradaki milli duyguları kabaran Gölcüklüler, buna karşı çıktılar. Bireysel olarak çıkan hareket kitlesel hale dönmüştür. Emniyet ve Valilik olayın büyümemesi için gerekli tedbirleri almıştır. MHP’lileri çekmek istemiyorlar. Bu yüzden meydana gelen bütün olaylarda bizi ortaya koyuyorlar” dedi.

“MHP, FİGÜRAN DEĞİL”
Ruhi Çavdar ise olayların içinde ne MHP’li ne de Ülkü Ocakları’ndan kimsenin olmadığını söyleyerek, “Ancak bunlar kendilerinin ezilmişliğinden bahsediyorlar. Bu şekilde siyaset yapıyorlar. Milli değerleri daha da tahrik edebilmek için Öcalan’ın posterleriyle Gölcük’te çıkmasını istemediğimiz olaylar, ortaya çıkmiştir. Diğer ülkelerde çıkarılan olayları Türkiye üzerinde oynamaya çalışıyorlar. MHP ile BDP’yi karşı karşıya getirmek istiyorlar. Türkiye çatışma çıkarmanın hesabını planlayanlara karşı bizim duyarlılığımız devam edecek. Bu cesareti BDP’lilere veren AKP’lilere seçim gününde hesabımızı soracağız. Bu çıkan kaos ve sıkıntıların nedeni AKP iktidarıdır. Herkesin bu olaylara karşı sakin olmasına ve sadece seçim gününe odaklanmasını istiyoruz. MHP, hiç kimsenin figüranı olmayacak. Tek hedefimiz vardır yaşanan sürece zemin hazırlayan AKP’yi indirmektir” dedi. Çavdar, son olarak MHP’nin üst düzey yöneticileriyle ilgili ortaya atılan seks kasetlerini haber yapan bir yerel gazete hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi.

09 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR