HDP’liler seçim çalışmalarına devam ediyor

7 Haziran seçimlerinde HDP’den 2. sıra Milletvekili Adayı olan Ayfer Koçak, İl ve İlçe yöneticileri ve semt sakinleri, seçimlere yönelik ev toplantıs...

BÜYÜT

7 Haziran seçimlerinde HDP’den 2. sıra Milletvekili Adayı olan Ayfer Koçak, İl ve İlçe yöneticileri ve semt sakinleri, seçimlere yönelik ev toplantısında sohbet gerçekleştirdi. Toplantıda barış, adalet, kardeşlik ve Gebze’deki çevresel sorunlara değinildi.

 

“GEBZE’DE KIRILMALAR YARATACAĞIZ”

Gündüzleri kapı kapı dolaşıp akşamları da ev ziyaretlerini gerçekleştiren ve komisyon üyeleri arasında yer alan Ayfer Koçak, AKP hükümetinin ağzından bir kez olsun barış kelimesinin çıkmadığını ve Başbakan Davutoğlu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, halkı birbirine düşürecek söylemleri olduğuna değinerek, “Gebze halkı, barış dili ile savaş dilini birbirinden ayırabiliyor. Basına yönelik her ne kadar engellemeler olsa da, Gebze’de insanlar gerek Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde yaşananlardan, gerekse devlet politikalarından haberdarlar” dedi. Bir önceki seçime oranla 1 Kasım seçimlerinde Gebze’den daha fazla oy beklediklerini söyleyen Koçak, “7 Haziranda da olduğu gibi 1 Kasım ve sonrası için hep barış dilini konuşacağız. Gebze’de ön yargılara yönelik kırılmalar yaratacağız. Partimizin 1 Kasımda da zafere ulaşacağından inancımız tamdır” açıklamasında bulundu.

 

“TAŞ ÜSTÜNE TAŞ, ZEHİR ÜSTÜNE ZEHİR”

Toplantıya katılanlar arasında konuşan HDP Gebze İlçe Eş Başkanı Mehmet Zeki Üren, Gebze’nin yaşadığı çevre sorunlarından bahsederek insanların oksijen değil zehir soluduğunu belirtti. Gebze’de sit alanlarının azaldığını belirten Üren, “İnsanlar etrafına baktığında yeşil alandan çok toz, toprak kahverengi görüyor. Taş üstüne taş konuluyor ve fabrikaların yarattığı tahribat görmezden geliniyor. Buraların oksijene ihtiyacı var, denetime ihtiyacı var yeni binalara, fabrikaların alan genişletmesine ihtiyacı yok” açıklamasında bulundu.

09 Ekim 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR