Kız çocuklarımızı okutacağız

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit’te bulunan Serdar Bilgi Evi’ni ziyaret etti. Serdar Bilgi Evi’ne çocuklarıyla birlikt...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İzmit’te bulunan Serdar Bilgi Evi’ni ziyaret etti. Serdar Bilgi Evi’ne çocuklarıyla birlikte okuma yazma kursuna gelen Roman anneler, Başkan Karaosmanoğlu’na, ‘’Ailelerimiz çeşitli nedenlerle bizleri okutamadı, ama biz kız çocuklarımız mutlaka okutacağız’’ sözünü verdi.

SERDAR BİLGİEVİ’NE ZİYARET
Başkan Karaosmanoğlu, Büyükşehir’in eğitime verdiği en önemli katkılardan biri olan bilgi evlerine sık sık konuk oluyor, burada eğitim gören çocuklar ve velileriyle bir araya geliyor. Eğitime olan yatırımın geleceğe yatırım olduğunu her fırsatta ifade eden Başkan Karaosmanoğlu’na Serdar Bilgi Evi’ni ziyaretinde Genel Sekreter Yardımcısı Tahir Büyükakın eşlik etti.

OKUMA YAZMA KURSLARI
Başkan Karaosmanoğlu, bilgi evine çocuklarıyla birlikte okuma yazma öğrenmeye gelen Roman annelerin eğitim aldığı sınıfa da konuk oldu. Bilgi evinin yöneticileri ve öğretmenlerinden çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Karaosmanoğlu, okuma yazma öğrenen Roman annelere seslendi. Roman çocuklarının iyi bir eğitim alması için ailelere de önemli görevler düştüğünü söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Engelleri bir bir aşacağız. Önce kendimize değer vereceğiz ve inanacağız. Özgüvenimizi kazanacağız, güçlü olacağız’’ ifadesini kullandı.

ROMAN ANNELER SÖZ VERDİ
Başkan Karaosmanoğlu’na kendilerine böyle bir imkanı sunduğu için teşekkür eden Roman anneler, ‘’Ailelerimiz çeşitli nedenlerle bizi okutamadı, ama biz kız çocuklarımız mutlaka okutacağız. Size söz veriyoruz. Biz de okuma yazma öğreneceğiz. Cahillikle mücadele edeceğiz’’ şeklinde konuştu. Roman annelerin okuma yazma kurslarına kız çocuklarıyla birlikte gelmeleri de dikkat çekti.

30 Ocak 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR