Başkan Nevzat Doğan, CHP Milletvekili Haydar Akar’a cevap verdi

 “O önce milletvekilliği yapmayı öğrensin”CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın baz istasyonları konusunda İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı ele...

BÜYÜT


 “O önce milletvekilliği yapmayı öğrensin”
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar’ın baz istasyonları konusunda İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı eleştirmişti. Doğan, Akar’a tepki göstererek, “Milletvekilliğinden önce hakaret etmeyi öğrenmiş” dedi 
 
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar önceki il binasında basın açıklaması yaparak İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ı baz istasyonları konusunda eleştirmiş, “ İzmit Belediye Başkanı doktordur. İlgisiz bir yerde totem astırmış arkasında baz istasyonu gizlenmiştir. Bunu yapan bir doktordur. Olayın içerisinde sahtekarlık bulunuyor” demişti. Başkan Doğan basın toplantısı yaparak Akar’a cevap verdi.  
 
CEP TELEFONU KADAR ETKİLİ
Başkan Doğan, “Baz istasyonları Türkiye’de tartışılan ve gündemde olan bir konudur. Bilim adamları da, şirketler de baz istasyonunun cep telefonu kadar ancak etkisi olduğunu söylemektedir. Herkes istasyonunun kendi evinden uzağa konulmasını istiyor. Kentimizde 700, ülke genelinde 33 bin civarında baz istasyonu var. Bunların bazıları okullarda, camilerde, evlerde, hastanelerde, yeşil alanlarda kurulmuştur.
 
MECLİSTE GÜNDEME GELDİ
Bu sadece ülkemizde değil yurt dışında da aynı durum var. Bu konuyla ilgili kamuoyunun bilgilendirilmesi çalışmalarına başladık. Baz istasyonlarını yasalar ve telekomünikasyon üst kurulundan izinler alınır, belediyelerden yer göstermeleri istenir. Belediye yer gösterir, yer göstermek zorunluluğu vardır. Kanunla zorunlu olanları yaparız. Bunu yaparken belediye encümeni kararı ve yer kiralık ise ihaleye verilir. Encümen kararı olmadan olmaz. Son günlerde firmalar baz istasyonlarını görüntü kirliliğini önlemek, halkın psikolojik olarak etkilenmesini önlemek için kamuflaj yöntemi kullanmaktadırlar. Bu konu İzmit Belediyesi Meclis Toplantısı’nda da gündeme gelmiştir. Çeşitli şekillerde kamuflajlar yapılıyor. Bizimle olan kısmında bizzat emir vererek baz istasyonu kaldırdık” dedi.  
 
KOÜ’DE DE VAR
Doğan, “KOÜ Tıp Fakültesi  Hastanesi yanında iki baz istasyonunu görürseniz üzerinde KOÜ’nin Umuttepe Yerleşkesi logosu bulunuyor. Buralar bilimin yuvalarıdır. Hocalarımız kendi hastanelerinin dibine zararla bir şeyi kurdurmazlar. İzmit Belediyesi olarak hassas davranıyoruz. Konuyu çarptırarak bizim emrimizle yapılmış gibi gösterenlere, özellikle mal bulmuş mahrip gibi bu işin üzerine balıklama atlayıp çamur atmaya başlamışlar. Bizim özellikle uygulamamız eleştirilebilir. Karar veren encümendir. Burada CHP’li üyeler de vardır. Habersiz yapılan kamuflaj emrimizle son buldu. Doktorluk mesleğini başarıyla yürütmüş, tescilini Kocaeli halkından almış birisiyim. CHP’li Haydar Akar daha dün milletvekilliğine başladı. Bizim 5 yıl bu şehre ve ülkeye neler yaptığımız biliniyor. Baz istasyonu konusunun mesleğime kadar indirilmesini çirkin buluyorum” açıklamasında bulundu.  
 
ŞAHSIMA SALDIRI VAR
Başkan Doğan, “Siyaset böyle olmamalıdır. Hepsine Haydar Bey’e iade ediyorum. Kendilerine baksınlar. Sonra işlerine baksınlar. Akar’a 4 aylık milletvekili olarak ne yaptığını soruyorum? 5 yıllık milletvekilliği yapan birisi olarak yaptıklarım biliniyor. Belli ki haziran seçimlerinde İzmit İlçede CHP hezimetini hazmedememiş. Bunun bir numaralı müsebbibi olarak Nevzat Doğan’ı görüyor. Kurnaz siyasetçiler, rant düşkünleri, herkes kesimde var. Gündeme gelmek yaptıkları usulsüzlükleri örtmek için milletin kaynaklarını yutmak için pipetle yada hortumla çekmek için onlara karşı çıkan şahsıma saldırmayı gelenek haline getirmişlerdir. Bu konu mecliste gündeme gelmiştir. Milletvekiline bir fayda getirmeyecektir. Daha tecrübeli milletvekilliği yapmış olan birisi olarak bunu söylüyorum” dedi.
 
VEKİLLİĞİ ÖĞRENSİN
Haydar Akar’a eleştirilerini sürdüren Doğan, “O önce milletvekilliği yapmayı öğrensin. Milletvekilliğinden önce hakaret etmeyi öğrenmiş. Kurnazlık, hakaretle siyasette başarılı olunamaz. Samimi olun. İzmit Belediyesi’ndeki kararlar her şey CHP meclis üyelerinin onayı ile alınıyor. Bu şehir sizden hizmet bekliyor. Siz Ankara’da gidin bu şehrin dertlerini, sorunlarını, hatta baz istasyonu sorununu meclise taşıyın. Devlet ile vatandaşın karşı karşıya gelmesini önleyin. Kendi çocuğumuza reva görmediğimizi vatandaşın çocuğuna göremeyiz. Vatandaşın çıkarı için gözümüzü budaktan esirgemeyiz. Ranttı çevrelerle mücadeleye devam ediyoruz. Bunu yapmakta kararlıyız. Bunun için projeler üretilmektedir. Meyve veriyoruz taşlanması da normaldir. Görevimizi kararlılıkla yapacağız. Halk kimin çalıştığını görmektedir. Notunu vermektedir. Herkes işine baksın. Bu konuyla ilgili hukuki süreç başlayacaktır” dedi.                   
 
ENCÜMEN KARARI VAR
Başkan Doğan’dan Faruk Bostan’ın yıkılan yerleriyle ilgili şu açıklamayı yaptı “Konteynırın kaldırılması Encümen kararı ile olmuştur. En şeffaf yönetimi gerçekleştiriyoruz. Bu şahıs, hukuksuz olarak ticaret yapmak istemektedir. Bizden önce olduğu gibi bizim dönemimizde de yapmaya çalışmaktadır. Bir takım sorunlu ilişkiler içerisine girmiştir. Vatandaşın şikayeti, yasal olmayan işten dolayı gereken yapılmış. Bu durumla ilgili kamuoyuna çıkan haberler hakkında yasal işleme başvuracağım” dedi.

13 Eylül 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR