Mustafa Efe: Türkiye ekonomisi disiplinli

Körfez Ticaret Odası (KTO)’nın ekim ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı Güngör Ayhan’ın başkanlığında toplandı. Toplantının açılışında konuşan KTO B...

Körfez Ticaret Odası (KTO)’nın ekim ayı meclis toplantısı Meclis Başkanı Güngör Ayhan’ın başkanlığında toplandı. Toplantının açılışında konuşan KTO Başkanı Mustafa Efe, son günlerde yaşanan terör olaylarına değinerek, “Ankara’daki barış mitinginde düzenlenen hain saldırıyı kınıyoruz” dedi.

 

“EKONOMİMİZ DİSİPLİNLİ”

Son dönemdeki ekonomik gelişmelere de değinen Başkan Efe, iş adamları olarak siyasette istikrar, ekonomide büyüme ve ülkede huzur olarak 3 istekleri olduğunu belirterek, “Bu süreçte, gidişatı doğru analiz eden, sürdürülebilir çözümler üreten, krizleri fırsata çevirebilen firmalar ayakta kalabilir. İstikrarlı ve krize rahat yanıt verebilen ekonomilerden biri olan Türk ekonomisi, kısa vadeli dalgalanmalara hazırdır. Disiplinli bir ekonomiye sahibiz” dedi.

 

KTO ve KOSGEB İŞBİRLİĞİ

Ay içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler hakkında da meclis üyelerine bilgi veren Efe, KOSGEB ile gerçekleştirdikleri görüşmeler neticesinde kasım ayı itibari ile girişimcilik eğitimlerinin düzenleneceği belirtildi. KOSGEB’in bir personelinin de görev alacağı eğitimlerde kurumun verdiği destekler ve bu desteklerden yararlanma imkanları hakkında üyeleri bilgilendireceğini ifade etti.

 

YAZICI EMEKLİ OLDU

Meclis toplantısı devamında Körfez Ticaret Odası’nda uzun yıllar mali ve idari hizmetler müdürü olarak görev yapan ve ekim ayı itibari ile emekliliğe ayrılacak olan personel Nihan Yazıcı’ya, hizmetleri nedeniyle teşekkür edildi. Oda Başkanı Mustafa Efe ve Meclis Başkanı Güngör Ayhan Yazıcıya bir vazo takdim etti.

 

HAYDAR AKAR KONUK OLDU

Bu arada Körfez Ticaret Odası’nın meclis toplantısının ardından meclis üyeleri ve oda yönetimi CHP Milletvekili Haydar Akar’ı ağırladı. Körfezli iş adamlarına seslenen milletvekili Akar, partisinin çalışmaları ve ekonomik anlamdaki projeleri hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

29 Ekim 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR