Körfez’de doktora ilaç tehdidi

  Eczane Mim sahiplerinden Ferhat Bedük, Körfez Fatih Aile Sağlığı Merkezi doktorlarını “Hastalara benim istediğim ilaçları yazacaksınız” tehdidinde b...

 

Eczane Mim sahiplerinden Ferhat Bedük, Körfez Fatih Aile Sağlığı Merkezi doktorlarını “Hastalara benim istediğim ilaçları yazacaksınız” tehdidinde bulundu. İddialara göre Ferhat Bedük, amcası olan eski Emniyet Müdürleri’nden Türk İdareciler Derneği Başkanı Saffet Arıkan Bedük’ün adını kullanarak, daha önce de birçok kez doktorları tehdit etmiş. Bedük, en son oğluyla birlikte yalnız yaşayan Dr. İmran Orbay’ı canıyla tehdit etti. Olayı yargıya taşıyarak Körfez Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan Dr. İmran Orbay’a devlet koruması tahsis edildi.

DAHA ÖNCELERİ DE TEHDİT ETMİŞ

Alınan bilgilere ve iddialara göre Eczane Mim’de eşi Canan Bedük’ün yanında kalfa olarak çalışan Ferhat Bedük, 2010 yılından itibaren eczanelerinin karşısında bulunan Körfez Fatih Aile Sağlığı Merkezi doktorlarını rahatsız ederek, mesleki etik kurallarına uymayan tekliflerde bulundu. Doktorlara kendi istediği ilaçları yazmaları karşısında para teklif eden Bedük, tüm tekliflerinin reddedilmesinden sonra amcası Saffet Arıkan Bedük’ün adını kullanarak tehditlerini sürdürdü. Ferhat Bedük, doktorları “Aile hekimliği sözleşmeni feshettiririz” gibi tehditlerle rahatsız etmeye devam etti.

BAŞ-CAN- MAL TEHDİDİ

İddialara göre Ferhat Bedük, 14 Mayıs 2013 tarihinde saat 15.30 sıralarında Körfez Fatih Aile Sağlığı Merkezi’nde, Dr. İmran Orbay’ın yanına geldi. Kendisini hastalara yanlış ilaç verdiği gerekçesiyle uyaran Dr. Orbay’a tehditler yağdıran Bedük, “Benim canımı sıkmayın, sizinle hesaplaşacağım” diyerek doktorun yanından çıktı. Körfez Fatih Aile Sağlığı Merkezi’nin diğer doktorlarından Dr. İbrahim Yıldız’ı arayan Bedük, Orbay’ın kendisinden özür dilemesini istediğini, aksi takdirde hastaları ona karşı kışkırtarak doktorla uğraşacağını ve hatta Orbay’ı İl Sağlık Müdürlüğü’ne şikayet ederek, işinden edeceğini söyledi.

DOKTOR KORUMAYA ALINDI

İşinin yoğunluğu, kanser hastası babasının tedavi süreci ve korkusu nedeniyle o zaman şikayetçi olamayan Dr. İmran Orbay, tehditlerin bitmemesi üzerine olayı yargıya taşıyıp, “başının-canının-malının” tehlikede olduğunu bildirdi. Koruma altına alınan Orbay, olay yargıya taşındığı için bir açıklama yapamasa da alınan bilgilere göre uzlaşmak istemiyor.

DİĞER ECZANEYİ BATIRALIM

Ferhat Bedük iddialara göre Dr. İmran Orbay’a giderek birkaç kez “İstediğim ilaçları yaz, sana para vereyim. Öteki eczaneyi batıralım”  gibi usulsüz ve meslek etiğine uymayan tekliflerde bulunmuş. Her seferinde teklifinin şiddetle reddedilmesi üzerine “Vatandaşları kışkırtır, şikayet ettiririz, aile hekimliği sözleşmeni feshettiririz. Yalnız kadınsın, çocuğunla yaşam mücadelesi veriyorsun” gibi sözlerle tehdit etmiş.

HASTALARI KIŞKIRTACAK

Ferhat Bedük iddialara göre Aile Sağlığı Merkezi’ni arayarak “İmran benden özür dileyecek, istediğimi yapacak yoksa hastaları kışkırtacağım. Yanlış ilaç vermiş, bu sana dokunur, hamileyse çocuğunu sakat bırakır diyeceğim. Asılsız şikayetler dahil her türlü uğraşacağım. Ben İl Sağlık Müdürlüğü önündeyim, hemen gelsin özür dilesin. Yoksa Aile Hekimliğini bitireceğim” demiş.

TEHDİTLER DEVAM EDİYOR

Dr. İmran Orbay, Aile Hekimliği’ndeki diğer doktorların da şahit oldukları tehditlerin halen devam etmesi üzerine Körfez Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunarak “Başına, canına, malına gelebilecek her türlü kötülükten Ferhat Bedük’ün sorumlu olduğunu belirterek şikayetçi olduğunu dile getirdi.

31 Ocak 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

10

YUSUF GERÇEK - Mim eczanesi eczacısı ve yanında çalışan kocası Ferhat, insanların haberi olmadan adlarına sahte raporlar çıkarıp devleti trilyonlarca dolandırmışlar.Bu konuda SGK,polis ve il sağlık müdürlüğü soruşturmalarında sona gelinmiş.Yakında mahkemeleri başlayacakmış.

Yanıtla . 0Beğen 31 Ocak 09:17
09

AHMET - Bu eczacı ve kalfa eşi, savcılığa verdikleri yalan dilekçelerden dolayı, Doktorlar tarafından ,iftira nedeniyle ,mahkemeye verilecekmiş.

Yanıtla . 0Beğen 31 Ocak 09:17
08

AHMET - Mim eczanesi yine olay. Bu sefer de tarihi geçmiş ilaç satarken il sağlık müdürlüğü yakalamış.

Yanıtla . 0Beğen 31 Ocak 09:17
07

FERHAT - Erkek doğtor, bayan doktorlara sağlık ocağına gelen güzel hastaların kayıtlarını kendisine vermelerini teklif etmişmidir?

Yanıtla . 0Beğen 31 Ocak 09:17
06

FERHAT - Kocaeli Körfez İlçe Kaymakamlığı 95 evler sağlık ocağındaki iki aile hekimi hakkında RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK ve NİTELİKLİ DOLANDIRICILIK suçlarından 4483 Sayılı Memurlar ve Diğer Kamu Görevlilerinin Yargılanması Hakkındaki Kanunun 6. Maddesi uyarınca yargılanmaları amacı ile SORUŞTURMA İZNİ VERİLMESİNE KARAR VERDİ.

Yanıtla . 0Beğen 31 Ocak 09:17
05

FERHAT - Zekimisin gerizekimisin kalfamısın, mağdurmusun yoksa aynı IP’den yazan doğtormusun? Ne olduğun belli deil. Yakında iddia edilen vasıfların kesinleşince benim vasıflarımı anlarsın. Acaba zekan bu cümleyi anlamaya yeticek mi?

Yanıtla . 0Beğen 31 Ocak 09:17
04

Zeki - Doktorların zekasını beğenmeyen,bu kalafa kimdir?Kendini ne zannetmektedir? Eşinin yanında çalışan vasıfsı kişidir?

Yanıtla . 0Beğen 31 Ocak 09:17
03

TANIDIK - KARISININ YANINDA ÇALIŞAN BU KALFA İLAÇ DEPOSUNDAKİ TELEFONCU KIZLARA NELER TEKLİF ETMİŞTİR?DEPOLAR NEDEN MAL VERMEYİ KESMİŞTİR? HEDEF DEPO MÜDÜRÜ BİR DAHA ARARSA NE YAPACAĞINI SÖYLEMİŞTİR?

Yanıtla . 0Beğen 31 Ocak 09:17
02

Ferat abisinin bitanesi.. - Yavrucum sen kalfalığı boşver. Bu zekayla az biraz çalış dandirikten bi tıp fakültesi kazan.. Birçok örneğini görüyoruz eşeği bağlasan bi şekilde mezun oluyorlar. Daha sonra yurtdışındaki vatandaşların TC.lerini kaydedersin kendine kısa yoldan bi tane Yıldız Bloklarından bi tane Tuana Evlerinden ev alırsın. Mümessillere kendini götürtür getirtirsin. Sahip olduğun IQ kadar da doktorluk yaparsın..

Yanıtla . 0Beğen 31 Ocak 09:17
01

Mağdur kalfa - ferat abiben köyden indim kalfa oldum sen itü'nün kalfalık bölümünü niye bitirdin,okuyup uğraştın?

Yanıtla . 0Beğen 31 Ocak 09:17
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR