MARKA, TÜİK Bölge Müdürlüğü’nü Ziyaret Etti

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan ve Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Ayhan Turhan, Türkiye İstatisti...

BÜYÜT

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan ve Planlama, Programlama ve Koordinasyon Birim Başkanı Ayhan Turhan, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Doğu Marmara Bölge Müdürü Şemsettin Özcan’ı ziyaret ettiler. Karşılıklı işbirliği ve eğitim fırsatlarının görüşüldüğü toplantıda daha önce iki kurumun katkılarıyla ve 2010 yılı verileriyle hazırlanan “Rakamlarla Doğu Marmara İlleri” kitapçıklarinin güncel versiyonlarının basılması ile ilgili hazırlıklar da ele alındı.

TÜİK Bölge Müdürü Şemsettin Özcan, TR42 bölgesindeki illerden sorumlu olan bölge müdürlüğünün faaliyetleri hakkında bilgiler verdi. MARKA Genel Sekreteri Erkan Ayan da yeni bölge planı hazırlıklarına başlandığını aktararak plan hazırlama sürecinde veri toplama ve analiz konularında TÜİK ile yakın çalışmak istediklerini kaydetti.

Veri toplama ve analizler ilgili örnek güncel çalışmaların da incelendiği toplantıda iki kurum arasında Nisan ayı içerisinde teknik işbirliği ve eğitim çalışmalarına başlanması kararlaştırıldı.

12 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR