KOTO Meclisi’nde kısa süreli gerginlik

KOTO Meclisi’nin mayıs ayı toplantısında faaliyet raporları ve konuşmaların kayıt altına alınması konusunda tartışma yaşandı.Kocaeli Ticaret Odası (KO...

BÜYÜT

KOTO Meclisi’nin mayıs ayı toplantısında faaliyet raporları ve konuşmaların kayıt altına alınması konusunda tartışma yaşandı.

Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) mayıs ayı meclis toplantısı dün gerçekleştirildi. Toplantıda Meclis Üyesi Yaşar Can ile Yönetim Kurulu Üyesi Akın Doğan arasında küçük bir tartışma yaşandı. KOTO Meclis Üyesi Yaşar Can’ın mikrofonların kapatılmamasını ve her şeyin kayıt altına alınmasını istemesi üzerine KOTO Yönetim Kurulu Üyesi Akın Doğan’ın “Art niyet aranmamalı” cevabıyla laf dalaşı yaşandı. Toplantı sonunda konuşan Meclis Üyesi Bülent Karagöz, meclis üyeleri arasında güvensizliğin olduğunu kaydetti.

HOLLANDA İLE İŞBİRLİĞİ
Kocaeli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Keleş, meclisin 73. üyesinin düştüğü ve yerine meclis uygun görürse yeniden bir üyenin seçileceği açıkladı. Keleş, ayrıca TOBB’la Hollanda Odalar Birliği arasında yapılan işbirliği projesi kapsamında 18-24 Eylül 2011 tarihleri arasında Hollanda’nın Amsterdam ve Roterdam kentlerinin ziyaret edileceğini, bu nedenle katılımcı olmak isteyen firmaların 27 Mayıs Cuma günü mesai bitimine kadar Ekonomi Araştırma Servisi’ne müracaat etmeleri gerektiğini açıkladı.Keleş ayrıca gezi masraflarının firmalar tarafından karşılanacağını ve kontenjanın 5 firma ile sınırlı olacağını söyledi.

KELEŞ’E ELEŞTİRİ
Mayıs ayı raporunun okunmasının ardından konuşma yapan Meclis Üyesi Bülent Karagöz, yönetimi eleştirdi. Karagöz, “Üyeler arasında güven yok. Bu da çalışmalarımıza engel oluyor. Yapılacak faaliyetlere tam anlamıyla kendimizi vermiyoruz. Birbirimizi eleştirmek yerine başarıya ve kaliteli bir ekonomiye ulaşmak için çalışmalıyız” dedi. Keleş’in konuşmasında yaklaşan genel seçimlere yer vermesine de değinen Karagöz, “Ticaret odasında ekonomi konuşulur. Siyasete yer vermeye gerek yok” dedi.

25 Mayıs 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR