Tavşancıl Sahili büyülüyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kentin dört bir yanına sahil parkları yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Dilovası-Tavşancıl sahilin...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kentin dört bir yanına sahil parkları yapmaya devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Dilovası-Tavşancıl sahilinde başlattığı çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Toplam 35 dönüm alanı kapsayan Tavşancıl Sahil parkı kendini göstermeye başladı.

D-100 VE TEM OTOYOLU’NDAN KOLAY ULAŞIM
D-100 karayolunun hemen yanındaki sahil şeridinde yapılan park, İstanbul’dan İzmit’e ve diğer illere yolculuk yapan vatandaşları da kendine çekecek. Vatandaşlar D-100’den parka kolayca ulaşıp faydalanabilecek. TEM otoyolunda seyreden araçlar da Dilovası ve Hereke’den çıkış yaparak parka ulaşılabilecekler.

GENİŞ SPOR ALANLARI
Sahil Parkı’nda basketbol sahasının yapımı tamamlanmak üzere. Temel betonu atılan futbol sahasının zemin düzenlemesi ve direk montaj işleri yapılıyor. Basketbol sahasının çevre demir montajı ise bitirildi. Daire şeklindeki meydanın ise dolgusu yapıldı. Çalışma kapsamında yürüyüş yolu üzerine özel bir çalışmayla yapılan desenler oluşturdu. Ayrıca yürüyüş yolu güzergâhındaki elektrik direklerinin montajı gerçekleştiriliyor.

GENİŞ YÜRÜYÜŞ YOLLARI
Parkın sahil kenarında 5 metre genişliğinde 600 metre uzunluğunda yürüyüş yolu yer alıyor. Parkta 2 adet çocuk oyun grubu ve spor alanı yer alacak. Futbolseverlerin unutulmadığı parkta 44x20 ebadındaki futbol sahası spor imkânı sunacak. 14x26 ebadındaki basketbol sahası ve üçlü potalı basket sahası da parktaki sportif aktiviteleri zenginleştirecek.

OTOPARKI DA BULUNUYOR
Sahili çeşitli sosyal alanlarla renklendiren Büyükşehir Belediyesi, parkta konser gibi aktivitelerin düzenlenebileceği 900 metrekarelik bir de meydan oluşturacak. Parka vatandaşların dinlenebilmeleri için 4 adet yay pergole, 4 adet kare pergole, 2 adet sekizgen pergole kurulacak. Parkın içinden geçen 450 metre uzunluğundaki yürüyüş yolu sabah ve akşam yürüyüşlerinde aranan güzergâh olacak. Gece aydınlatmasının bulunacağı parkta 50 araçlık otopark yer alacak.

22 Mart 2012 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR