Lütfü Türkkan’ın Kandıra turu

İl Başkanı Aydın Ünlü ve  Ahmet Şakacı ile birlikte Cuma namazından sonra Cemaate pilav dağıtan Türkkan, ilçede çeşitli temaslarda bulundu.   ETLİ...

BÜYÜT

İl Başkanı Aydın Ünlü ve  Ahmet Şakacı ile birlikte Cuma namazından sonra Cemaate pilav dağıtan Türkkan, ilçede çeşitli temaslarda bulundu.

 

ETLİ PİLAV DAĞITTI

MHP’li Lütfü Türkkan’ın Kandıra’daki ilk durağı Merkez Şefik Camii’ydi. Cuma namazının ardından cemaate etli pilav dağıtan türkkan, Kandıralılarla hasret giderdi. Onların dertlerini dinledi. Türkkan’a bu sene fındığın az olmasından dolayı dert yanan Kandıralılar İlçeleriyle ilgili sorunları Meclis gündemine taşıdığından dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.


ROMAN VATANDAŞLARA AB PROJESİ

Türkkan’ın Kandıra’da bir sonraki durağı Kaymakam Oktay Erdoğan’ın makamıydı. Kaymakam ile Kandıra’nın sorunları ile ilgili görüş alışverişinde bulunan Türkkan,  ilçede ikamet eden Roman vatandaşların iskân ve entegrasyonu konusunda AB fonlarından  faydalanacak bir projenin hazırlanmasının faydalı olacağı konusunda Kaymakam ile fikir birliği yaptı. Türkkan projeyi AB nezninde takip edeceğinin de sözünü verdi. 

Kandıra’nın en önemli sorunlarından biri malum yol. Özellikle yaz aylarında İzmit – Kandıra, Kandıra – Ağva ve Kandıra – Kefken yolları çok kalabalık oluyor. Trafik kazaları sıklıkla yaşanıyor. Buralara duble yol yapılması için Hükümet’i sıkıştıracağını söyleyen Türkkan aynı yolda kaza geçiren Kaymakam’a geçmiş olsun dileklerini iletti. 


BURAK’A FORMA SÖZÜ VERDİ

Kandıra’da eski dostu Salih beyin kuyumcu dükkanına da uğradı. Dükkanda koyu Beşiktaş taraftarı 35 yaşındaki Burak ile tanışan Türkkan Burak’ın forma isteğini kırmadı, kadim dostu Fikret Orman’dan Burak için futbolcuların imzaladığı forma istedi. Türkkan imzalı formayı en kısa sürede Burak’a teslim edecek.

 

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNE VE BELEDİYEYE ZİYARET

Türkkan’ın Kandıra’da Emniyet Müdürlüğü’ne de gitti.  Müdür vekili Ali Çalışkan’ı makamında ziyaret etti. Kandıra'da artan arazi rantlarının ardından ilçede sıklaşan asayişe yönelik olaylarla ilgili bilgi aldı.

MHP Kocaeli Milletvekili Belediye başkanı Ünal Köken’e uğramayı da ihmal etmedi.  Kendisine hayırlı olsun dileklerini ileten Türkkan, Kandıra'da sosyal yaşamı daha yaşanılır hale getirecek projelere, Kandıra halkına hizmet edecek her tür projeye destek vereceğini bildirdi.

Türkkan Kandıra’nın bazı köylerine de uğradıktan sonra ilçeden ayrıldı.

18 Ağustos 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR