Trafiğe yönelik eğitim verildi

Ulaştırma Bakanlığı’nın koordinasyonunda, trafikte sorumluluk bilinci alanında çalışma yapan kurum ve kuruluşların işbirliği ve TÜVTURK’ün desteği ile...

BÜYÜT

Ulaştırma Bakanlığı’nın koordinasyonunda, trafikte sorumluluk bilinci alanında çalışma yapan kurum ve kuruluşların işbirliği ve TÜVTURK’ün desteği ile hayata geçirilen “Trafikte Sorumluluk Hareketi” projesi kapsamında Türkiye’yi dolaşan “Güvenli Taşıt Hareketi” dün Kocaeli’ deydi.

Trafikte Sorumluluk Hareketi Projesi kapsamında tanıtımı yapılan TIR için Fuar İçi Güneş Sahnesinde TÜVTÜRK İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Koray Özcan basın açıklaması yaptı. Özcan, geçen yıl Edirne’den başlatılan Güvenli Taşıt Hareketi sayesinde 18 il gezdiklerini, bu yıl da 24 Haziran’da Tekirdağ’dan yola çıkıp, 18. il olarak Çankırı’dan ilimize geldiklerini 1 gün konaklayıp buradan da İstanbul’a geçeceklerini söyledi. Toplantıda şehir içinde ve şehirlerarası yollarda emniyet kemeri takmanın gerekliliği ve alkolün sürücüler üzerindeki etkisi gibi konular, özel olarak oluşturulan Güvenli Taşıt Hareketi TIR’ındaki simülasyonlarla anlatıldı. TIR’da emniyet kemeri similatörü, alkol gözlüğü, kask similatörü ve gezici araç muayene istasyonu yer alıyor. Etkinlikte Kocaelililer ile Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) trafik kazaları ile ilgili araştırmaları ve istatistikleri de paylaşıldı. DSÖ’ye göre dünyada insanlar en çok trafik kazası nedeniyle yaralanıyor. Koray Özcan “Ayrıca Dünya’daki 15-29 yaş arası gençlerin hayatlarını kaybetmelerinin birinci nedeni ise trafik kazaları olduğunu söyledi. Trafikte Sorumluluk Hareketi Paydaşları şöyle:
T.C. Ulaştırma Bakanlığı, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, T.C. Çevre ve Orman Bakanlığı, T.C. MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü, T.C. MEB İlköğretim Genel Müdürlüğü T.C. MEB Çıraklık ve Yaygın Eğitim Genel Müdürlüğü, T.C. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü, T.C. İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı, T.C. Ulaştırma Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü, TRT – Türkiye Radyo Televizyon Kurumu, Boğaziçi Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Erzincan Üniversitesi, Ankara Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu), Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu, TÜVTURK Kuzey Taşıt Muayene İstasyonları Yapım ve İşletim A.Ş.

28 Temmuz 2011 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR