Hakan Höbek'ten engellilere destek

AKP Kocaeli Milletvekili aday adayı Dr. Hakan Höbek, katıldığı bir TV programında engellilere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’de engell...

BÜYÜT

AKP Kocaeli Milletvekili aday adayı Dr. Hakan Höbek, katıldığı bir TV programında engellilere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’de engelli sayısının 9.5 milyon civarında olduğunu vurgulayan Dr. Höbek, birçoğunun sağlık hizmetlerine ulaşmakta zorluk çektiğini belirtti. Kendisinin de engelli olduğunu ve 25 yıllık doktorluk hayatı boyunca engelli psikolojisini öğrendiğini ifade eden Höbek bu konuda önemli çalışmalar yaptığını söyledi.

 

ÜÇ ÖNEMLİ ADIM

Dr. Hakan Höbek, “Engelliler ekonomik açıdan zorluk yaşıyor. O halde ben, sahibi olduğum hastanede onlardan katkı payı almamalıydım. İkincisi, hastaneye girdikten itibaren karşılaşabilecekleri problemleri en aza indirgemeye çalıştım. Bunun için iki arkadaşı görevlendirdim. Hastanemize gelen engelli arkadaş, hangi doktora gidecekse o arkadaşlar tarafından hemen gerekli yerlere yönlendiriliyor. Hastanemizde onların öncelikleri var.

 

ENGELLİ PSİKOLOG

En büyük hedeflerimden biri, engelli bir psikolog çalıştırmak. Engellinin psikolojisinden en iyi engelli anlar. Engelliler, acınarak tedavi edilmek istemiyor. Engellilik onlarda değil, bu anlamda. Ben engelli arkadaşlarımla bire bir ilgilenirim. Ve bunu da hiçbir zaman siyasi malzeme yapmam, yapmayacağım. Tabi bugün Aile Bakanlığı'nda engellilerle ilgili çok ciddi çalışmalar var. Ama yine de yetersiz. Daha mükemmeli aramaya yönelik olmalı. Biz, toplumda şunu bilinçlendirmeliyiz. Bir gün herkes engelli olabilir. Olaya bu açıdan bakmalıyız. Engellileri evlerinde tecrit etmek yerine, sosyal hayatta yer vermeliyiz” dedi.

12 Şubat 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR