Özel Güvenlikçiler: Biz FETÖ'cü değiliz

Güvenlik-İş Sendikası Kocaeli Temsilciliği Muhammet Ali Tatlıgül ve üyeler Genel-İş Sendikası’nda basın açıklaması yaptılar. Kamuoyunda yer alan özel...

Güvenlik-İş Sendikası Kocaeli Temsilciliği Muhammet Ali Tatlıgül ve üyeler Genel-İş Sendikası’nda basın açıklaması yaptılar. Kamuoyunda yer alan özel güvenlikçiler darbe yapacak yorumlarına tepki gösteren Tatlıgül “Bizler FETÖ’cü değiliz. Devletimizin ve milletimizin emrindeyiz” dedi.

 

TEPKİ GÖSTERDİLER

Bazı yazılı ve görsel basın organlarında çıkan haberlerde TSK'dan sonra 320 bin kişilik gücü ile yunan ordusundan büyük özel güvenlik görevlilerinin yeni bir kalkışma yapacağı, ellerindeki silahları Türk milletine doğrultacağı, Gizli Tehlike olarak adlandırılması, Paralel Ordu ve Korkulan tehlike gibi iddialar kesin bir dil ile yazılmıştır. Bu iddialara, Güvenlik-İş Sendikası Kocaeli Temsilcisi Muhammet Ali Tatlıgül yetkili iş yerleri temsilcilerinden  Mustafa Altıntaş, Volkan Demirkıran ve üyelerden iddia sahiplerine sert tepki  verdiler.

 

TÜRK VATANDAŞIDIR

Tatlıgül “320 Bin kişilik gücümüz ile Yunan ordusundan büyük olduğumuz doğrudur fakat; özel güvenlik görevlileri Yunan vatandaşı değil, Türk vatandaşıdır. Ne Türk halkına silah doğrultacak ne de Devletine karşı çıkacak hainlerden değildir..! Bazı yazılı ve görsel basın organlarında çıkan haberlerde özel güvenlik görevlilerinin yeni bir kalkışma yapacağı, ellerindeki silahları Türk milletine doğrultacağı, Gizli Tehlike olarak adlandırılması, Paralel Ordu ve Korkulan tehlike gibi kesin bir dille yazılmıştır. Bu iddiaları ispatlamayanlar ‘’müfteridir’’” dedi.

 

OLDUKÇA MANİDARDIR

Bu müfterilerin yaptıkları bu asılsız iddiaların hukuki sonuçlarına katlanacaklarını da bilmeleri gerekmektedir diyen Tatlıgül “Tüm Özel Güvenlik Dernekleri Federasyonu Başkanı Bülent Perut bir özel güvelik firması sahibidir, söz konusu iddiası gerçek ise FETÖ örgütüne mensup kişileri istihdam ederek örgüte yardımcı olmuştur, çünkü basiret sahibi bir işveren işe aldığı insanların güvenlik soruşturmasını yapmakla sorumludur! Bülent Perut gibi özel güvenlik şirketi sahibi ve Federasyon Başkanı olan bir kişinin elinde hiçbir belge ve bilgi olmadan yapmış olduğu bu açıklamalarının dikkate alınarak ulusal basına taşınması da oldukça manidardır” açıklamasında bulundu.

 

SAVCILARI GÖREVE DAVET ETTİ

Sözlerine devam eden Tatlıgül “Ulusal yayın ve basın organları özel güvenlik görevlilerini kesinlikle temsil etmeyen sadece kendi Federasyonuna üye işverenlerin özel güvenlik firmasını temsil kapasitesi olan bu adamı dikkate alarak 320 bin özel güvenlik görevlisini zan altında bırakılması kesinlikle büyük bir hatadır. ’’300 bin Özel Güvenlik Görevlisinin yüzde 60’ı FETÖ’cü’’ örgüt üyesi diye beyanatta bulunan ve tüm özel güvenlik görevlilerini Vatan Hainliği ile itham eden Bülent Perut ,uzun yıllar şirketinde İstihdam ettiği Özel Güvenlik Görevlilerinin tüm özlük haklarını ve ücret ödemelerini BANK ASYA’dan yapmıştır! Özel Güvenlik görevlileri hakkında asılsız iddialar ve ithamlarda bulunan Bülent Perut ile bazı Gazeteci ve Yazarlar hakkında Cumhuriyet Savcılarını göreve davet ediyoruz” dedi.

 

HERKES TARAFINDAN BİLİNMEKTEDİR

Bugün özel güvenlik görevlilerini suçlayan bazı basın-yayın organları düne kadar 15 Temmuz Darbe gecesi Şehit olan, yaralanan ve darbeye karşı direnen özel güvenlik görevlilerinin kahramanlık haberlerini yapmaktaydı diyen Tatlıgül “Üzülerek gördük ki bazı komplo teorisyenleri Özel Güvenlik Görevlilerinin CIA, MOSSAD vb. odaklar tarafından dizayn edildiğini ve Terör örgütüne dönüşebileceğini iddia etmektedirler, ancak unutulmaması gereken en önemli nokta 2004 yılından bu yana Milletin huzur ve güvenliğini sağlayan Özel Güvenlik Görevlilerini ilişkin bu güne kadar bazı münferit olaylar hariç hiçbir olumsuz olay yazılı ve görsel basına yansımamış aksine Özel Güvenlik Görevlilerinin canı pahasına ne denli mücadeleler verdiği herkes tarafından bilinmektedir” ifadelerini kullandı.

 

KİMSE KENDİNİ SAVCI VE HAKİM YERİNE KOYMASIN

Özel Güvenlik Görevlileri için konuşulan, yazılı ve görsel basında geçen FETÖ iddiaları At İzi’nin İt İzi’ne karışmasının üst boyutuna geçmiştir diyen Sendika Temsilcisi Tatlıgül “Kamuoyuna Güvenlik-İş Sendikası olarak sesleniyoruz.. Onurlu ve şerefli bir Meslekte çalışan Özel Güvenlik Görevlileri, Toplumun her alanında görev yapan Kamu Hizmetinin sağlanmasında önemli ve etkin rol oynayan ve her zaman yaşanan olaylarda ‘’Günah Keçisi’’ ilan edilen Özel Güvenlik Görevlileri için kimin elinde somut bir bilgi ve belge varsa Yetkili Makamlara iletsin ve bir an önce gerçekler ortaya çıksın ki, kimse kendini Savcı ve Hakim yerine koymasın” dedi.

 

ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİNİN YETKİLERİ

Sözlerine devam eden Tatlıgül “İçişleri Bakanlığından Özel Güvenlik kimlikleri alan çalışanların FETÖ Terör örgütü ve bu gibi örgütlerle bağlantılı olup olmadığını basit bir işlem sonrası İçişleri Bakanlığı tarafından ortaya konulabilecek iken,  İçişleri Bakanlığının görevini üstlenmiş kişi ve gazetecilerin yaptıkları suçlamalardan dolayı özel güvenlik görevlilerinden derhal özür dilenmesi gerekmektedir. Bu açıklamaları yapanların Özel Güvenlik Kanunu ve mevzuatına hakim olmadıkları açıktır. Özel Güvenlik Görevlilerinin yetkileri Polis ve Askerlerin yetkileri ile karşılaştırılmıştır” açıklamasında bulundu.

 

15 TEMMUZ GECESİ OLDUĞU GİBİ

Genel olarak bakıldığında ise özel güvenlik görevlilerinin yetkilerinin çok kısıtlı olduğu görülecektir diyen Tatlıgül “Kesinlikle unutulmamalıdır ki; Özel Güvenlik Görevlileri halkımızın ve Devletimizin hizmetindedir ve olmaya devam edecektir. Özel güvenlik görevlileri düşük ücret politikalarına mahkum edilmiş olan, görevi başında canı pahasına çalışan, komşunuzdur, kardeşinizdir, yani sizlerden olan insanlardır. Özel Güvenlik işçilerini şirketler üzerinden sürekli olarak FETÖ’cü diye karalayanlara şu önerimizi kalın harfler ile belirtiyoruz ’’Özel Güvenlik Görevlilerine Güvenlik Soruşturması yapılsın ve soruşturmadan geçenler direkt Devlet bünyesine kadrolu olarak alınsın ve kökten çözüm sağlayalım, bazı basın yayın organları da Özel Güvenlik Görevlilerine sürekli olarak FETÖ’cü diye haber yaptığı kadar, Özel Güvenlik Görevlilerine ’’KADRO’’ verilsin diye biraz gayret göstersinler, var mısınız?. 15 Temmuz Gecesi olduğu gibi her zaman vatanı için gerekeni yapacağına olan inancımız tamdır” ifadelerini kullandı. Serkan BORLAK

03 Ekim 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

01

özkan - TEBRİKLER,DOĞRU VE YERİNDE TESPİTLER YAPMIŞ.

Yanıtla . 0Beğen 03 Ekim 14:04
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR