Okul öncesi eğitime AB standardı getirilecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Hibe Programı kapsamında Körfez Atatürk İlköğretim Okulu tara...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Hibe Programı kapsamında Körfez Atatürk İlköğretim Okulu tarafından Avrupa Birliği’ne başvurulan ‘Anne Çocuk El Ele Haydi Çocuk Bahçesine’ projesi kabul edildi. Proje Kocaeli’deki tüm okullara uygulanacak.

Türkiye genelinden Okul Öncesi Eğitimin Güçlendirilmesi Hibe Programı’na 1275 başvuru yapılırken Kocaeli Büyükşehir Belediyesi AB ve Dış İlişkiler Müdürlüğü’nün hazırladığı proje AB tarafından kabul edilen 75 proje arasında yer aldı. Kocaeli genelinde yapılan 13 proje teklifinden sadece ‘Anne Çocuk El Ele Haydi Çocuk Bahçesine’ adlı proje kabul edildi ve toplamda 83 bin 107 Euro hibe sağlandı.

TÜM KOCAELİ’DE YAYGINLAŞTIRILACAK
Proje kapsamında Avusturya’ya okul öncesi eğitim ile ilgili bir çalışma ziyareti düzenlenecek ve örnek uygulamalar incelenecek ve Kocaeli’nde uygulanacak. Okul öncesi eğitim döneminde olan çocukların ailelerine bu konu hakkında bilgilendirme yapılacak. Pilot okul olarak Körfez Atatürk İlköğretim Okulu’nda uygulanacak olan projenin ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi AB standartlarında okul öncesi eğitiminin tüm Kocaeli’de yaygınlaştırılmasını sağlamak için çalışmalarda bulunacak.

11 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR