Pazarcılar Odası’na mahkemeden şok!

Oda tarafından pazarcılardan bağış adı altında ücret alınması, çifte standart uygulanması, bazı pazarcılardan az bazılarından da çok ücret alınmasına...

Oda tarafından pazarcılardan bağış adı altında ücret alınması, çifte standart uygulanması, bazı pazarcılardan az bazılarından da çok ücret alınmasına tepki gösteren çok sayıda pazarcı esnafının şikayetleri İzmit Belediyesi Meclisi’nde gündeme gelmişti.

 

MECLİSİ BASMIŞLARDI

Belediye Meclisi, ocak ayı toplantısında, Pazarcılar Odası tarafından pazar devirleri sırasında bağış adı altında haksız yere ücret alınmasının önüne geçmek için önemli bir karar almıştı. Pazarcılar Odası Başkanı ve yönetimi meclisi basarak,  meclis ahengini bozup oylamaya engel olmaya çalışmış fakat kararı engelleyememişlerdi.

 

YETKİ BELEDİYEDE

İzmit Belediye Meclisi’nin kararına göre, pazarcıların pazar yeri devirlerini yaparken, devrin anne, baba, kardeş gibi birinci derece yakınlarına yapılması ve hak sahibinin ölümü gibi durumlarda herhangi bir devir ücreti alınmaması, ticari amaçlı yapılan devirlerde ise pazarın konumuna göre metretül üzerinden alınacak ücretin sadece belediyeye yapılacağı kabul edilmişti. Bu konudaki devir yetkisinin de belediyede olduğu bildirildi.

01 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR