Başiskele, bir dev projeyi daha kaptı!

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da katılımıyla önceki gün AKP’nin 224 projesi Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen toplantı ile kamuo...

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da katılımıyla önceki gün AKP’nin 224 projesi Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen toplantı ile kamuoyuna duyuruldu. DİSK Genel Başkanı Kani Beko’nun, Lastik-İş’in otel inşaatının temel atma töreninde, Genel Başkanı Abdullah Karacan’a, sendika otelinin temel atma töreninde yapılması için önerdiği meslek hastalıkları hastanesini, AKP hükümeti de seçim programına aldı.

 

HER YERDE YOK

Buna göre ilimizde inşa edilecek olan Meslek Hastalıkları Hastanesi, Başiskele bölgesinde kurulacak. Sadece İstanbul ve Ankara gibi bazı büyükşehirlerde bulunan Meslek Hastalıkları Hastanesi kentimizde sigortalı olarak çalışan 554 bin 606 işçiye şifa olacak.

 

VALİ, BAŞİSKELE’YE TAŞINIYOR

Öte yandan Başiskele’ye yapılacak olan yatırımlar da bununla sınırlı değil. Yıkılacak olan valilik konağının yenisi de bu ilçede yapılacak. Valilik Konağı için Barbaros Mahallesi’nde önerilen yer geçtiğimiz ünlerde Vali Hasan Basri Güzeloğlu tarafından gezildi ve beğenildi. Mevcut belediye binasının hemen üst kesiminde bulunan alanda yapılacak olan yeni konağın yanına il emniyet müdürlüğü binası da inşa edilecek.

 

KRİZ YÖNETİM MERKEZİ

Valilik konağı ve emniyet müdürlüğünün bulunduğu bölgede bir de Kriz Merkezi kurulacak. Acil durumlarda koordine ve yönetim buradan yapılacak. Yapılacak olan Kriz Merkezi olası durumlarda kriz yöneticilerinin toplanacağı adres olacak. Ayrıca Başiskele, bir eğitim bölgesi haline dönüşüyor. İlçede başarı düzeyi yüksek olan çok sayıda özel okul bulunuyor. Şu an yapımı devam eden TED Koleji, Kültür Okulları, Doğa Koleji bu ilçede eğitim ve öğretim verecek. Özel Erkul Koleji, MAY Koleji ve Conkbayırı Koleji de ilçede bulunan diğer özel okullar.

 

İLÇE OTEL CENNETİ GİBİ

Başiskele’nin cazibesini artıran diğer bir olgu ise lüks otelleri. Turizm yönü ile tüm ülkenin dikkatini çeken Başiskele, The Ness Otel ve Wellborn Otel’in yanı sıra yapımı devam eden Hilton Otel, Başiskele’ye ayrı bir güzellik katıyor. Başiskele sınırları içindeki özel yatırımlar sağlık alanında da dikkat çekiyor.

 

HASTANE SAYISI ARTIYOR

İlçede yapımı devam eden Medicalpark ve Batı Asya Fizik Tedavi Merkezi’nin dışında Özel Akademi Hastanesi de bölge halkına hizmet veriyor. Başiskele Belediyesi’nin girişimleriyle vatandaşların ücretsiz yararlandığı semt polikliniği ve belediye bünyesindeki diyetisyeniyle ilçenin bir sağlık kompleksine dönüşmesi sağlanmış durumda. Bülent EKİNCİ

13 Mayıs 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR