İlim Yayma Cemiyeti öğrencileri kan bağışladı

Türk Kızılay Derneği ve İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi tarafından gerçekleştirilen organizasyonda Hasan Basri Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu’n...

BÜYÜT

Türk Kızılay Derneği ve İlim Yayma Cemiyeti Kocaeli Şubesi tarafından gerçekleştirilen organizasyonda Hasan Basri Yüksek Öğretim Erkek Öğrenci Yurdu’nda “Kan Bağışı” konulu bilgilendirme semineri ve kan bağışı kampanyası yapıldı.

KAN BAĞIŞI
Seminere ve kan vermeye öğrencilerin ilgisi yoğun oldu. Seminerde öğrencilere bilgi veren Kızılay yetkilileri, "Yapılan araştırmalar, yaklaşık 72 milyon insanın yaşadığı Türkiye'de yıllık kan bağış oranının, nüfusun yüzde 1'i kadar olduğunu gösteriyor. Oysaki kan bağışı, kan bekleyen binlerce insanın hayatını kurtarmanın yanı sıra bağış yapan kişinin sağlığını da olumlu yönde etkiliyor. Bu konuda sizin gibi duyarlı öğrencilerin olması hastalarımız ve kan bekleyenler için ümit vaat ediyor" dedi.

SORUMLULUK PROJESİ
Hasan Basri Yurt Müdürü Harun Yıldız da yaptığı açıklamada, “Sen Yoksan Bir Eksiğiz” sloganıyla çıktığımız bu yolda yeni sosyal sorumluluk projelerimiz devam edecek” dedi. Düzenlenen seminer sonunda Kızılay ekipleri yurtta seyyar kan alma ünitesi kurdular. Sağlık durumları kontrol edilen ve durumu müsait olan öğrenciler kan bağışında bulundu. Bu uygulamanın İlim Yayma Cemiyeti’nin diğer yurtlarında da yapılması için çalışma başlatıldı.

18 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR