Kur’an kursları açıldı

        2013-2014 yaz Kur’an kurslarının startı Yahya Kaptan’da bulunan Akşemseddin Camii’nde verildi. Açılış törenine Vali Yardımcısı Mustafa Ünlüsoy...

 

 

 

 

2013-2014 yaz Kur’an kurslarının startı Yahya Kaptan’da bulunan Akşemseddin Camii’nde verildi. Açılış törenine Vali Yardımcısı Mustafa Ünlüsoy, İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Kaşvelioğlu, Vakıf Sen Şube Başkanı Numan Uysal, Yahya Kaptan Akşemseddin Camii Derneği Başkanı Ali Karaca, eğitim alacak çocuklar ve aileleri katıldı.

 

300 ÖĞRENCİ KATILIYOR

150 erkek 150 kız olmak üzere 300 öğrenciyle 9 hafta boyunca Kur’an dersi verecek olan kursta 2 erkek 3 bayan eğitmen, çocuklara dini bilgilerin yanı sıra sosyal faaliyetlerde bulunmalarını da sağlayacak. Yaz boyunca Kur’an kursu dersi verecek öğretmenler ise şöyle: Muhammed Öztürk, İbrahim Gezer, Mevlüde Şeker, Hanife Kahraman, Hatice Şanlı.

 

NAMAZ KILACAKLAR

Açılış konuşmasını Cami Derneği Başkanı Ali Karaca yaptı. Karaca, eğitim gören çocukların her geçen yıl daha da arttığını ifade etti. Ardından konuşan İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu, “Peygamberimizin hayatını, temel dini bilgileri, duaları öğrenecekler. Ömürleri boyunca namaz kılacaklar. Belki de Kur’an’ı öğrenmek için hayatlarında böyle bir fırsatı bir daha bulamayacaklar. Hz. Ali ‘Çocuklarınızı yaşadığınız çağa göre değil. Yaşayacakları çağa göre yetiştirin’ demişti. Bu yüzden yaptıklarımız ve öğrettiklerimiz büyük önem arz ediyor” dedi.

 

125 KURSTA 475 DİN GÖREVLİSİ

“Geçen yıl camiye koşan Kur’an’ı kalbine yazan öğrenci sayımız 15 Bindi. Bu yıl 230 camimizde 125 Kur’an kursumuzda 475 din görevlisi ve gönüllüsüyle bu sayıyı daha da yukarıya çekmenin gayreti içinde olacağız. Maalesef günümüzde uyuşturucu kullanım oranı çok yükseldi. Kur’an kurslarının bu noktada önemi daha da artmaktadır. Manevi bağışıklı sistemini güçlendireceğiz” diyerek sloganlarının ‘Camiye Koşalım Kur’an’ı Okuyalım’ olduğunu belirtti.

 

EN DOĞRUYU ÖĞRENECEKLER

Keşvelioğlu’ndan sonra mikrofona gelen İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu, “Kendilerine hayat boyu lazım olacak gerek Kur’anı Kerim gerekse dini bilgileri inşallah yaz kurslarımızda öğrenecekler” dedi. Vali Yardımcısı Mustafa Ünlüsoy da, Kocaeli’de kurslardan yararlan öğrencilerin birkaç yılda 200 binlere ulaştığını ifade ederek, “Ramazan’la beraber kurslarımız başlamış gibi. Sevgili yavrularımızın öğrencilerimizin Kur’an-ı Kerim, Peygamber Efendimizle ilgili bilgilerin en doğru şekilde öğretilmesini amaçlıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. Konuşmaların ardından kursun açılışı gerçekleştirildi.

24 Haziran 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

iPhone X, Türk Telekom mağazalarında mask
iPhone X, Türk Telekom mağazalarında
Otel odasında ölü bulundu! mask
Otel odasında ölü bulundu!
2 polis tecavüzden tutuklandı! mask
2 polis tecavüzden tutuklandı!
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli mask
Salim Dervişoğlu’na 10 istekli
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti! mask
Tevfik Seno’da güvenlik zafiyeti!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR