“Alikahya’ya çöpü reva gördüler”

  İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla bir süre önce yenileme çalışmaları başlatılan Alikahya Kültür Merkezi ve Nikah Salonu yeniden...

BÜYÜT

 

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın talimatıyla bir süre önce yenileme çalışmaları başlatılan Alikahya Kültür Merkezi ve Nikah Salonu yeniden hizmet vermeye başladı. Eksikleri giderilen ve daha modern bir görünüme kavuşan merkezin açılışı Başkan Doğan’ın ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Açılışa AKP Yalova Milletvekili ve Kocaeli Koordinatörü Temel Coşkun, İzmit Belediyesi Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

ALİKAHYA’YA YAKIŞIR HALE GELDİ

Yenilenen salonun Alikahya halkına daha iyi hizmet vereceğini ifade eden Başkan Doğan “Kim bu şehre bir çivi dahi çaktıysa hepsine teşekkür ederiz. Her biri bu şehrin ihtiyacını karşılamak için yapıldı. Buradaki salonumuzda o günün ihtiyacına cevap veriyordu ancak artık ihtiyaca yetemez hale gelmişti. O nedenle modern ve fonksiyonel bir hale getirdik” dedi.

 

KARAKOL İÇİN YER TAHSİSİ

Başkan Doğan “Biz hiçbir mahallemizi unutmadık. Yıllardır unutulan, görmezden gelinen Alikahya bugün hizmetlerimizle dolu bir mahalle. Hak ettiği hizmete kavuştu. Keşke on yıllar öncesi görevde olanlar bu mahalleleri unutmamış olsaydı. O zaman Alikahya bambaşka bir yer olurdu” dedi. Doğan kurulması planlanan Alikahya Karakolu için Emniyet Müdürlüğü’ne yer tahsis ettiklerini belirterek bu konudaki çalışmaların devam ettiğini dile getirdi.

 

ÇÖP FABRIKASINA LAYIK GÖRENLERE CEVABI ALİKAHYALILAR VERECEK

Doğan “Alikahya Mahallesi’ne bugüne kadar yapılan en büyük kötülüklerden biri çöp fabrikasının mahallenin dibinde kurulmuş olmasıdır. O kokuyu duydukça, keşke fabrika mahalleye değil, şehrin dışına kurulsaydı. Keşke Alikahyalılara bir dönemin yöneticileri çöp kokusunu, çöpü reva görmeselerdi dedim. Onlar çöp fabrikası yaptı biz arena. Halk hizmet edeni de etmeyeni de çok iyi bilir. Kendisine çöpü layık görenlere cevabı Alikahyalılar, sandıkta verecek” dedi. 

07 Şubat 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR