Gençlik Hizmetleri’nde birimler, projelerini anlattı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü personeli...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü personeli koordinasyon toplantısında bir araya geldi. Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda yeni kurulan bir şube müdürlüğü olarak hayata geçirilen ve geçirilecek projeler anlatıldı.

 

7’DEN 27’YE TÜM GENÇLERE

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü, 7’den 27’ye bütün gençlerin yanında olmaya devam ediyor. Her yaştan gençlere hizmet eden müdürlükte; Üniversite öğrencileri için Akademik Okullar ve yaz-kış kamplarının bulunduğu “Akademi Üniversite” birimi, lise öğrencileri için henüz altyapı çalışmaları devam eden “Akademi Lise” birimi bulunuyor.

 

BİLGİ EVLERİ 8 İLÇEDE 13 MERKEZDE

İlk ve ortaokul öğrencileri için, 5 yıl önce hizmete başlayıp, bugün 8 ilçede,13 merkezde toplam 136 personelle hizmet veren Bilgi Evleri, müdürlüğümüz bünyesinde hizmet vermeye devam ediyor. Öğrencilerin yanı sıra velilere de eğitim verilen Bilgi Evlerinde değerler eğitimi kapsamında Anne Okulu projesi hayata geçirilerek, toplam 359 veliye eğitim verildi.

 

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER BİRİMİ

Günümüz itibariyle Kocaeli’de üniversite eğitimi gören, 91 ülkeden bin 365 öğrenci bulunmakta. Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü çatısı altında organize edilen Uluslararası Öğrenci Birimi bu öğrencilerin sorunlarıyla yakından ilgilenerek onlara hizmet ediyor.

26 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR