6 Parti Çekildi, Seçim Pusulası Kısaldı

18 parti aday listelerini Ysk'ya sundu, 6 parti de seçime katılmayacaklarına ilişkin dilekçelerini verdi.12 Haziran'da yapılacak milletvekili genel se...

BÜYÜT

18 parti aday listelerini Ysk'ya sundu, 6 parti de seçime katılmayacaklarına ilişkin dilekçelerini verdi.

12 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimi için 18 siyasi parti milletvekili aday listelerini Ysk'ya sundu, 6 parti de seçime katılmayacaklarına ilişkin dilekçelerini verdi.

Başka bir partinin çatısı altında seçime girecek veya seçime katılmayacak partilerin ismi, oy pusulasından çıkartılacak. Önce 27 partinin pusulada yer alacağı duyurulmuştu. Ancak BDp ve İşçi Partisi'nin, seçime bağımsızlarla gireceğini, Yeni Parti'nin ise seçime girmeyeceğini duyurması üzerine bu sayı 24'e düşmüştü.

Son olarak Genç Parti'nin de seçime girmeyeceği bildirildi. Haydar Baş'ın liderliğini yaptığı BTP'nin, Dp çatısı altında seçime gireceği ve çatı partisi olarak sadece Dp'nin ambleminin pusulada yer alacağı belirtildi.

Ayrıca Halkın Yükselişi Partisi (HYP), Türkiye Partisi (TP), Eşitlik ve Demokrasi Partisi (EDP) ile Alternatif Parti seçime katılmayacak.

12 Nisan 2011 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR