Körfez’de Kurban Pazarı denetleniyor

Körfez Belediyesi ve Tarım İlçe Müdürlüğü veterinerleri, Körfez Belediyesi’nin Yavuz Sultan Selim Mahallesinde kurduğu kurbanlık pazarında denetim yap...

BÜYÜT

Körfez Belediyesi ve Tarım İlçe Müdürlüğü veterinerleri, Körfez Belediyesi’nin Yavuz Sultan Selim Mahallesinde kurduğu kurbanlık pazarında denetim yaptı. Yapılan kontrollerde herhangi bir eksikliğe rastlanmadı.
Körfez kurban pazarında vatandaşların sağlıklı hayvan temini, hayvanların sağlıklı şartlarda kesilmesi ve sağlıklı et tüketimi amacıyla, kurbanlık pazarı sıkı bir şekilde denetleniyor. Körfez Belediyesi Veteriner Hekimi Arzuhan Demirhan ve Körfez İlçe Tarım Müdürlüğü Veteriner Hekimi Mehmet Çakmak’ın yaptığı denetimler de Körfez Belediyesi zabıta ekipleri de hazır bulunuyor.
 
SÜREKLİ KONTROL
Denetlemelerde herhangi olumsuz bir sonucun olmadığını söyleyen veteriner hekimler, “Hayvanların sağlık ve menşei belgelerini kontrol ediyoruz. Büyükbaş hayvanlarda Tarım Bakanlığınca verilen pasaport ve kulak küpelerinin olup olmadığına bakıyoruz. İlçe dışından gelen hayvanların sağlık raporlarını inceliyoruz. Arefe dâhil her gün kontrollerimiz sürecek” dedi. Kurban pazarında yer alan tüm satıcıları kapsayan kontrollerde her hangi bir sağlık sorununa ve eksikliğe rastlanmadı.

29 Ekim 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR