Dolandırıcı baba-oğul paraları yerken yakalandı

Gözlerine kestirdikleri benzin istasyonlarına ucuz yağ ve benzin getireceğiz diyerek 75 bin TL dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen baba ve oğlu, pa...

BÜYÜT

Gözlerine kestirdikleri benzin istasyonlarına ucuz yağ ve benzin getireceğiz diyerek 75 bin TL dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen baba ve oğlu, paraları bir otelin eğlence mekanında yerken yakalandılar.

Benzin istasyonlarına giderek “ucuz yağ ve benzin getireceğiz” diyerek dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen baba ve oğlu, polis ekiplerinin yaptıkları çalışmalar sonucu dolandırıcılıktan elde ettikleri paraları yerken yakalandılar. Edinilen bilgilere göre baba Özer T. (45) ile oğlu Cemal Doğukan T. (22) isimli iki şahıs ilk işlerini yaklaşık 2 ay önce Derince ilçesinde bulunan Vural A. isimli şahsa ait benzin istasyonuna giderek ucuz yağ ve benzin getirmeyi teklif ettiler. Anlaşan şahıslar daha sonra benzin istasyonu sahibi Vural A.’dan 50 Bin TL nakit para aldı. Parayı alan baba ve oğlu belirledikleri günde siparişleri getireceklerini belirterek oradan uzaklaştı.

Eğlence mekanında yakalandılar
Aradan uzun bir süre geçmesine rağmen siparişler gelmeyince şüphelenen Vural A., şahısları aramaya başladı. Cep telefonlarına ulaşamayınca da durumu polis ekiplerine haber verdi. Benzin istasyonunda bulunan güvenli kameralarından şahısların kimliğini tespit eden Derince İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı asayiş ekipleri şahısların yakalanması için çalışma başlattı. Yapılan teknik ve fiziki takip neticesinde şahısların Yalova’da bulundukları ihbarını alan polis ekipleri baba ve oğlunu Yalova’da bir otelin eğlence mekanında dolandırıcılıktan elde ettikleri paraları yerken yakalandı.

Aynı yöntemle üç dolandırıcılık olayı
Sorguları yapılmak üzere Derince İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen zanlıların 7 Şubat 2011 tarihinde Tekirdağ’da bulunan bir benzin istasyonundan aynı yöntemle 20 Bin TL dolandırdıkları ve parayı harcadıkları öğrenildi. Şahısların önceki gece de Yalova’da bulunan bir benzin istasyonundan yine aynı yöntemle 5 Bin TL dolandırdıkları öne sürüldü. Sorgusu tamamlanan zanlıların üzerinde 49 Bin TL nakit para çıktı. Parayı teslim alan polis ekipleri, 49 Bin TL’yi Derince’de benzin istasyonu bulunan Vural A. isimli şahsa teslim etti. Zanlıların diğer paraları da çeşitli eğlence mekanlarında harcadıkları öğrenildi. Daha önceden de çeşitli suçlardan kayıtları olduğu öğrenilen baba ve oğlu, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

11 Haziran 2011 Kocaeli- Asayiş


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR