İMO’da 3 başkan adayı kendini tanıttı

TMMOB’a bağlı İnşaat Mühendisleri Odası’nın 8’inci genel kongresi dün Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği’nde (KYÖD) gerçekleştirildi. Kongrenin divan baş...

TMMOB’a bağlı İnşaat Mühendisleri Odası’nın 8’inci genel kongresi dün Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği’nde (KYÖD) gerçekleştirildi. Kongrenin divan başkanlığını Muzaffer Şişmanoğlu yaparken başkan yardımcılıklarını ise Muammer Çelik, İbrahim Kaba, Saliha Belkıs Öner ve Yusuf Kadıoğlu üstlendi. Bugün yapılacak olan seçimde bin 803 üyenin oy kullanma hakkı bulunuyor. İMO’nun Genel Kurulu bugün saat 09:00-17:00 arası İMO Kocaeli Şub e binasında gerçekleştirilecek


ONLINE EĞİTİM PROJESİ
Kongrede ilk konuşan isim mevcut başkan ve yeni dönemde başkan adayı olan Abdurrahman Çuhadar oldu. Faaliyet raporuyla bilgileri paylaşan Çuhadar, “Birçok projeyi hayata geçirdik. Üyelerimizin etkinlik saatlerinden dolayı etkinliklere katılmadığını fark ettikten sonra online eğitim projesini başlattık. Bazı üyelerimiz daha fazla eğitim istediklerini söylüyor. Biz de eğitim verecek kişi arıyoruz. Eğitim verecek kişi bulamadığımız için Büyükşehir Belediyesi’yle anlaşma yaparak belediyede çalışanlara eğitim verdik” dedi.

ODALAR BASKI ALTINDA

Yönetim kurulu başkanı Abdurrahman Çuhadar’ın ardından kürsüye konuk konuşmacı olarak Keramettin Gençtürk geldi. Gençtürk, “Meslek odaları işlevsiz kaldı. Siyasal iktidarlar sürekli odalar üzerinde bir baskı uygulamaktadır. Bu odalarımız yıllarca siyasal iktidarlara muhalefet etmişlerdir. Ama sonuçta odalar bir kamu görevi görmektedir. Merkezi iktidarlar bunu göz ardı ederek odaları dolaylı olarak budamış, etkisiz ve işlevsiz bırakmıştır. Odalarımızı etkin bir şekilde kullanabilmek için siyaset yapmak zorundayız. Siyasi arenada etkin olmalıyız” ifadelerini kullandı.

ŞUBEYİ YAPILANDIRMAYA TALİBİZ
Genel kurulda söz alan Yenilikçiler grubunun başkan adayı olan Tolga Ok, “Şubemizi yeniden yapılandırmaya talibiz. Yeni projelerle şubemizi geliştirecek ve üyelerimizin hak ettiği hizmetlerden faydalanmasını sağlayacağız. Yaklaşık 6 aydır sizlere ulaşmaya ve hep beraber odamızın eksiklerini tespit etmeye çalıştık. Genel kurulumuzda seçilecek başkan dışında 6 yönetim kurulu asil üyesini de belirlerken arkadaşlarımın odaya zaman ayırabilecek konumda olmasına oldukça dikkat ettim” dedi.

BAŞKAN ÜYENİN YANINDA OLMALIDIR
Genel kurulda son sözü Beyaz Listenin başkan adayı Ziya Topal aldı. Topal, “Oda başkanı koltuk dolduran değil, üyesinin yanında üyesinin sıkıntısını bilen bir arkadaş olmalıdır. Bizler inşaat mühendisiyiz. Neredeyse 200 bin inşaat mühendisi var. Birçok üniversitemizde meslektaşlarımızı yetiştirecek öğretim görevlisi ne yazık ki yok. Bunları söylememe sebebim ise genel kurulumuzda mesleğimizin itibarını ön plana çıkarmalıyız. Şube başkanımız bile genel merkez yönetici olabilecek konumda olmalıdır” açıklamasında bulundu.


ZİYA TOPAL KİMDİR?

1968 Trabzon Maçka doğumlu olan Ziya Topal evli ve üç çocuk babası. 1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü mezunu olan Ziya Topal, Gebze’de 16 yıl boyunca Gebze İnşaat Mühendisliği temsilciliği yapmıştır. Yıllardır mühendislik yapan Ziya Topal, Değişim Mühendislik Limited Şirketi’nin sahibi. Ziya Topal’ın yönetim kurulu listesi, Serkan Engin, Adnan Yılmaz, Ramazan Akkaya, Murat Gökdemir, Sabire Erol ve Yakup Törk.

ABDURRAHAMAN ÇUHADAR KİMDİR?

Gelenekçilerin mevcut yönetim kurulu başkanı olan Abrurrahman Çuhadar, 1977 Trabzon doğumlu ve evli iki çocuk babasıdır. 2000 yılında Kocaeli Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölüm mezunudur. 2005 yılında KOÜ’de yüksek lisansını tamamlayan Çuhadar halen KOÜ’de doktora eğitimi almaktadır. 2000-2009 yılları arasında KOÜ’de araştırma görevlisi olarak hizmet veren Çuhadar, 2009 yılından bu yana kendisine ait ASN Mimarlık firmasının saihibidir. Ayrıca 2006 yılında İMO İKK Temsilciliği, 2008 yılında İMO yönetim kurulu üyeliği, 2010-2013 yılları arasında İMO Şube Sekreterliği ve 2013 yılından bu yana şube başkanlığı yapmaktadır. Abdurrahman Çuhadar’ın listesi, Bali Ender Kodal, Halil Ardıç, Raif Altunsoy, Murat Bayzin, Murtaza Doğanyılmaz ve Erkan Şener.

TOLGA OK KİMDİR?

Yenilikçiler gurubunun başkan adayı olan Tolga Ok, 1976 İzmit doğumlu. Evli ve iki çocuk babası. Kocaeli Üniversitesi mezunu olan Tolga Ok, yüksek lisansını ise Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yapmıştır. Proteknik Laboratuvar Proje ve Mühendislik Hizmetleri LTD ŞTİ’nin sahibi olan Tolga Ok, aynı zamanda KOTO 18. Meslek Komitesi’nin meclis üyesidir. Ayrıca Ok, KOTO Ar-Ge Komisyon başkanıdır. Öte yandan Tolga Ok, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği üst kurul delegesidir. Tolga Ok’un yönetim kurulu listesi, Utkan Mutman, Fatih Yazıcı, Murat Balaban, Kahraman Bulut, Baturhan Üretürk ve Murat Aytun Yüksel.

15 Şubat 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR