Milli Eğitim Korusu büyük beğeni topladı

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Korosu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Halk Eğitim Merkezi’nde tüm öğretmenlere bir Türk Sanat Müziği konseri v...

BÜYÜT

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Korosu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Halk Eğitim Merkezi’nde tüm öğretmenlere bir Türk Sanat Müziği konseri verdi. Öğretmenlerin oluşturduğu koro konseri izlemeye gelenler tarafından büyük beğeni topladı.

İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi’nin ilk müdürü Mustafa Başar’ın anısına müthiş ve başarılı bir projeye imza attı. Mustafa Başar’ın emekli öğretmen olan kızı Hatice (Başar) Melen’e ulaşan yetkililer, kendisinin koroda yer almasını ve sahneye çıkarak bir eser seslendirmesi için yüreklendirdiler ve beklenen oldu. 80 yaşındaki annesi Gülbeyaz Başar’ın karşısında bir Türk Sanat Müziği eserini seslendiren Hatice (Başar) Melen, çok mutluydu. Kızını izlemekten son derece zevk aldığı gözlenen 80 yaşındaki anne Gülbeyaz Başar, protokol sıralarından kızını ve konseri izledi.

KADIN ŞEFLER DAHA BAŞARILI GÖRÜNÜYOR.
Kocaeli İl Kültür Müdürlüğü gibi İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de Türk Sanat Müziği Korolarını kadın şeflere emanet ederek ilklere imza attılar. Kadın şeflerin yer aldığı korolarda dikkat ve titizlik söz konusu olduğu ve sözlerini daha geçirdikleri için olacak başarı daha çabuk yakalanıyor görüşü oldukça hakim bir kanı. İl Kültür Müdürlüğü Şefi Ayşen Kurumcan şeflikte ilk günlerini yaşarken, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Koro şefi Ayşegül Altınoğlu, bu konu da biraz daha eski. Korosunu başarılı bir konsere hazırlayan Ayşegül Altınoğlu, “Koro olarak arkadaşlarım yaklaşık üç aydır buna hazırlanıyorlardı. Çok da başarılı bir akşam ve süreç yaşadık. Arkadaşlarımın hepsini tebrik ediyorum” dedi.

EĞİTİMCİLER ORADAYDI
İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli’nin yanı sıra, İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadaroğlu, eski müdür yardımcılarından Mustafa Selimoğlu, Md. Yrd. Muhlis Öztürk, İl Milli Eğt. Md. Yrd. Hayati Aydın, okul müdürleri, öğretmenler ve koro da yer alan öğretmenlerin aileleri ve yakınları Halk Eğitim Merkezi Salonu’nu hıncahınç doldurmuşlardı.

23 Kasım 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR