'Oy istemeye gelince yapacağız deniyor'

Mehmet Ali Paşa Mahallesi sakinleri, İzmit’in merkezi bir konumunda bulunmasına rağmen mahalleye yıllardır hizmet gelmediğini dile getirerek eksikler...

Mehmet Ali Paşa Mahallesi sakinleri, İzmit’in merkezi bir konumunda bulunmasına rağmen mahalleye yıllardır hizmet gelmediğini dile getirerek eksikleri ve yapılması gerekenleri sıraladı

İzmit Mehmet Ali Paşa Mahallesi sakinleri ve esnafı, yaklaşık 15-20 yıldır mahallelerine hiçbir hizmet alamadıklarını, alamadıkları hizmetler yüzünden de sıkıntı yaşadıklarını belirterek isyan etti. Vatandaşlar, Doğu Kışla Parkı haricinde mahallelerinde Refah Partisi’nden bu yana doğru düzgün bir hizmet alamadıklarını belirterek mevcut belediyeye göndermede bulundu.

“OY İSTEMEYE GELİNCE  YAPACAĞIZ DENİYOR”

Mahalle esnaflarından ve sakinlerinden Selim Hazer, Beytullah Yıldız, Orhan Solak, İbrahim Vatansever, Alpaslan Aktaş, Ali Üstün, Yaşar Güçlü, Arif Kanpara, Yunus Yıldız, Barış Akbaba, Altan Aktepe, Dursun Sartık, İzzet Işık, Mehmet Cinkılıç ve vatandaşlar, “Oy istemeye geldikleri zaman yapacağız, edeceğiz deyip seçimlerden sonra kendilerine en çok oy çıkan mahallelerden birine hizmet vermiyorlar” dedi.  

 

“ASFALT YAMALARI  KABAK TADI VERDİ”

Zincirlikuyu Caddesi sakinleri ise Zincirlikuyu Caddesi’nde bulunan kaldırımların 20 yıl önce dönemin Bekirpaşa Belediye Başkanı Refah Partisi’nden Abdullah Çakmak zamanında yapıldığını ve o günden bu yana hiç bir belediyenin bu kaldırımlarla ufak onarımlar dışında ilgilenilmediğini belirtti. Kaldırımlarda oluşan engebeler nedeniyle yayaların zor anlar yaşadığı öğrenildi. Vatandaşlar, taşıt yolunun ise en son 15 yıl önce asfaltlandığını belirterek, “Taşıt yolundaki asfalt yamaları kabak tadı verdi” dedi.

 

ÇÖP KONTEYNIRLARI  DÜKKANLARLA İÇ İÇE

Mehmet Ali Paşa Mahallesi’ndeki bir diğer sıkıntı ise çöp konteynırlarının çevre esnafla iç içe bir şekilde bulunması. Gıda işletmesi bulunan esnaf Yaşar Güçlü, “Biz işletme olarak sıcak gıda ürünleri satıyoruz. Çöp konteynırı çok yakınımda, zaman zaman dükkanımdaki yemek kokularıyla beraber çöp kokuları birbirine karışıyor. Bu hem bizim için hem de müşterilerimiz için sorun yaratıyor” ifadelerine yer verdi. M. Ali Paşa Muhtarı Yaşar Doğan ise İzmit Belediyesi’nin hayata geçirdiği yer altı çöp kutusu hizmetini ilk olarak kendisinin önerdiğini fakat bu hizmetin sadece İzmit merkezde uygulandığını belirtti.

 

“ALT YAPI SIFIR”

M. Ali Paşa’daki en büyük sorunlardan biri de alt yapı. Kaldırımlarda olduğu gibi alt yapı çalışmalarının en son 20 yıl önce dönemin belediye başkanı Abdullah Çakmak tarafından yapıldığını belirten mahallelilerden Avni Bayraktar, “En ufak bir yağmur yağdığında buralar göle dönüşüyor. En ufak bir gider, bir alt yapı yok. Yağmur durduktan sonra suyun yolunu bulup gitmesi saatler alıyor. Bu sırada zaten hem araçlar hem de yoldan geçen yayalar çok büyük sıkıntı yaşıyor. Alt yapının yeterli olmaması nedeniyle lağımlarda kötü kokular oluşuyor” ifadelerinde bulundu.

 

TRAFİK SORUNU BÜYÜK

 

Üçyol mevkiindeki proje kapsamında yolun daraltılması nedeniyle çok büyük trafik sorunlarının oluştuğu, özellikle akşam iş çıkışı saatlerinde M. Ali Paşa’dan Santral mevkiine kadar uzun kuyruklar oluştuğu belirtildi. Tramvay çalışmalarının M. Ali Paşa ayağı ise vatandaşları çileden çıkardı. Normalde 5 dakikada kat edilen mesafe 30 dakikaya çıkmış oldu. Özellikle Zincirlikuyu Caddesi ve Ergün Sokak’ın kesiştiği nokta bölgede Kazım Karabekir İlk ve Ortaokulu’nun bulunması nedeniyle ayrı bir tehlike saçıyor. Araç trafiğinin yoğun olduğu bu kavşakta renkleri silinmiş bir yaya geçidinden başka bir güvenlik önemli bulunmuyor. Vatandaşlar hemen hemen her gün maddi hasarlı bir kazanın yaşandığı bu kavşağa okuluna gidip gelen öğrencilerin can güvenliği için trafik ışığı konulması gerektiği görüşünde bulundu. 

Ahmet HAZER

14 Mayıs 2016 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR