Çayırova’da depreme dayanıklı alanlar belirlenecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar Ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Zemin ve Deprem İnceleme Müdürlüğü Çayırova’da zemin çalışması yapacak. Mikrobölg...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar Ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Zemin ve Deprem İnceleme Müdürlüğü Çayırova’da zemin çalışması yapacak. Mikrobölgelendirme etüt çalışması kapsamında Çayırova genelinde zemin etüdü yapılan alanların raporu çıkarılacak. Elde edilen rapor ilçenin deprem riskinin en az ve en çok olduğu bölgeleri gösterecek. Raporda en az riskli olarak belirlenen alanlar yapılaşmanın yoğunlaşacağı bölgeler olacak.

 

İHALEYE 7 FİRMA TEKLİF VERDİ

Büyükşehir Belediyesi etüt çalışmasının yapılması için ihale düzenledi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında gerçekleştirilen Mikro bölgelendirme ihalesine 7 firma teklif verdi. En yüksek teklif 330 bin TL ile Yertek Mühendislik firmasından gelirken, en düşük teklif 114 bin 100 TL ile Sonogram Mühendislik tarafından verildi. İhale sonucu komisyonun değerlendirmesinden sonra açıklanacak.

 

YERLEŞİME UYGUN ZEMİNLER BELİRLENECEK

Büyükşehir Belediyesi bu iş kapsamında Çayırova İlçesinde yerleşime uygun alanları belirleyecek. Çalışma kapsamında jeolojik, jeofizik ve jeoteknik uygulamalar yapılacak. Bu çalışmalardan sonra deprem durumu, zeminin yerleşimine uygunluk durumu yeniden etüt edilecek. Çalışmalar neticesinde depreme dayanıklı sağlam zeminler ile yerleşime uygun olmayan zeminler belirlenecek. Planlama çalışmaları etüt sonuçlarına göre gerçekleştirilecek.

 

FİRMA                                                                         TEKLİF                                

Yertek Müh.                                                                330 bin TL

SRC Müh.                                                                  289 bin 900 TL

Gür Mühendislik                                                        244 Bin 350 TL

Özbay Müh.                                                               189 bin 900 TL

Özgül Mühendislik                                                     159 bin 950 TL

Sismotek Müh.                                                           139 bin 800 TL

Sonogram Müh.                                                         114 bin 100 TL

15 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR