Emrullah İşler: Meclis açılınca FETÖ çıldırdı

Yeni Dünya Vakfı tarafından gerçekleştirilen Kefken Kampı’nın önceki gece düzenlenen toplantısının konuğu, 61. hükümet Başbakan Yardımcısı Emrullah İş...

Yeni Dünya Vakfı tarafından gerçekleştirilen Kefken Kampı’nın önceki gece düzenlenen toplantısının konuğu, 61. hükümet Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler oldu. Vakfın Mütevelli Heyeti Başkanı Mahmut Göksu’nun davetlisi olarak kampa katılan İşler, alanın alanı bir süre inceledikten sonra öğrencilerle tanışıp kısa bir süre sohbet etti.

 

“BAHANELER KALDIRILIYOR”

Konferansta “Dünden bugüne Türk dış politikası” başlığı altında gençlere bir sunum yapan İşler, Özellikle 2007’den sonra Türkiye’de çok şeyin değiştiğinin altını çizdi. İşler, “2005 yılında AB ile müzakereler başladıktan sonra, Türkiye olarak üzerimize düşen ne varsa hayata geçirmeye başladık. Gerekirse Kopenhag kriterlerini, Ankara kriterleri kabul edip gereken tüm reformları yapacağımızı vurguladık. Böylece AB’nin ileri sürdüğü tüm bahaneleri de ortadan kaldırmış olduk” dedi.

 

“GÜÇLÜ TÜRKİYE’Yİ İSTEMİYORLAR”

Artık tüm küresel yapıların Türkiye’yi durdurmak için saldırıya geçtiğini dile getiren Emrullah İşler, konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Türkiye’yi durdurmaya kararlılar. Gezi’nin ardından, 17-25 Aralık operasyonları ile yeniden saldırdılar. Onlar saldırdıkça Recep Tayyip Erdoğan daha da dik ve kararlı bir tavır ile, “Dünya beşten büyüktür” demeyi sürdürdü. Ama onlar da kararlılar. Güçlü bir Türkiye’yi istemiyorlar, tahammül edemiyorlar.”

 

“MECLİS AÇILIŞI FETÖ’YÜ ÇILDIRTTI”

“Türkiye uyuyan bir devdi, uyanması onların uykularını kaçırdı. 15 Temmuz’da neyle karşı karşıya olduğumuzu gördük. Bize ayar vermek istediler, ama asıl ayarı millet onlara verdi.

Ben o gece, “Kaybettiler…” diye bir twit atmıştım. Çünkü meclisin açılmasını bile engelleyemeyenlerin, bir darbeyi gerçekleştirmesi mümkün olabilir mi? Her partiye mensup vekiller mecliste bir araya gelerek, darbeye karşı fiili dirençlerini ortaya koydular. Bu durum FETÖ’yü çıldırttı. F16’ları meclise yönlendirerek, millet iradesinin tecelli ettiği Meclis’i bombaladılar.” Öğrencilerin sorularına da yanıt veren İşler, programı düzenleyen Yeni Dünya Vakfı’na teşekkür etti.

02 Ekim 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR