Gönül: Kadınların aktif siyasete bakışı değişti

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte salı günü Ankara’ya giderek Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bedelli askerli...

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, yeni yönetim kurulu üyeleri ile birlikte salı günü Ankara’ya giderek Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bedelli askerlik duyurusunu yaptığı AKP Grup Toplantısı’na katılmıştı. Burada Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşme imkanı da bulan Korkmaz ve ekibi daha sonra AKP Genel Merkezi’nde Kadın Kolları Başkanlığı’na getirilen Kocaeli Milletvekili Sibel Gönül ile buluştu. İlçe yöneticilerine AKP Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı İlyas Şeker de eşlik etti.

 

“KADINLARIN SİYASETE BAKIŞI DEĞİŞTİ”

İzmit’ten gelen konuklarını AKP Genel Merkezi’nde ağırlayan Sibel Gönül, yaklaşık bir saat süren görüşmede önemli mesajlar verdi. Siyasette daha çok kadının aktif olarak görev alması gerektiğini belirten Gönül, “Bizim dönemimizde kadınların aktif siyasete bakışı değişti. Güven geldi. Daha önce bu güven yoktu. Kadınlarımız siyaset arenasını kirli, birçok ayak oyunun oynandığı yer olarak görüyor ve çekiniyordu. Şimdi bu algı değişti” şeklinde konuştu.

 

“PARTİYE ÖNEMLİ GÖREVLER DÜŞÜYOR”

Kadınların siyaset arenasında da kendini gösterme cesaretini artık kendilerinde bulduklarını ekleyen Sibel Gönül, “Biz daha çok kadının siyasetin içinde olmasından yanayız.  Bu konuda AK Parti’ye de önemli görevler düşüyor. Genel Merkezde olduğu gibi il ve ilçe yönetimlerimizde de kadınlarımıza %20’i kontenjan ayrılmış durumda. Ancak özellikle batı illerinde bu sayının üzerine çıkılmalı. Bu şekilde doğudaki kadınlarımızı daha da cesaretlendirmiş oluruz” dedi.

 

YENİ YÖNETİMİ TEBRİK ETTİ

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz ve ekibini de tebrik eden Gönül, “İnanıyorum ki, İzmit’teki başarı çıtamız yine en yüksek seviyede olacaktır” diyerek sözlerini noktaladı.

04 Aralık 2014 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR