KOÜ’de iç güvenlik yasası tartışıldı

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) öğrencileri, Kültür Sanat ve Sosyal Araştırmalar Kulübü'nün düzenlediği "Yeni Türkiye’nin iç güvenlik paketi ne getiriyor"...

BÜYÜT

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) öğrencileri, Kültür Sanat ve Sosyal Araştırmalar Kulübü'nün düzenlediği "Yeni Türkiye’nin iç güvenlik paketi ne getiriyor" panelinde HDP milletvekili Levent Tüzel ve CHP milletvekili Gökhan Günaydın'ın katılımı ile paketi tartıştı. Panele öğrencilerin ve öğretim görevlilerinin yüksek katılımı dikkat çekti.


"AKP ELİNİ GÜÇLENDİRMEK İSTİYOR"
Levent Tüzel konuşmasında daha çok paketi "Faşizme giden yola döşenen büyük taşlar" olarak nitelendirerek AKP'nin elini güçlendirmek ve muhalefeti engellemek adına paketi geçirmeye çabaladığını belirtti. Türkiye’de iç güvenlik zayiatı olmadığını polisimizin eli kolu bağlı söylemlerinin yalan olduğunu vurguladı.


GEZİ OLAYLARINI ÖRNEK VERDİ

Gökhan Günaydın da faşizmin her dönem kendini korumak adına bu tarz yasaları çıkartmak istediğine değindi ve medyanın AKP'nin gerçek yüzünü göstermekten çekindiğini, yasanın Avrupa standartlarında olduğunun büyük bir yalan olduğunu söyledi. İç güvenliğe dair bugün yürürlükte olan yasaların zaten fazlasıyla yeterli olduğunu gezi parkı olaylarını örnek vererek belirtti.


"HDP BU SÜREÇTE ÖNEMLİ YERDE"
Levent Tüzel ise kendisine yöneltilen sorulara, "Yargıda da operasyonlar devam ediyor. İktidarın istekleri doğrultusunda hareket eden bir yargı var. Grevi yasaklanan metal işçisi, cam işçisi AKP’ye karşı tavır alıyor, halk koyun değil farkındalık hızla artıyor. Bu süreçte alternatifler aranıyor ve HDP bu süreçte çok önemlidir. Birleşik Haziran Hareketi’ni bu konuda eleştiriyorum bu seçim önemli bir seçimdir demokrasi cephesini bu seçimde kurmak zorundayız. Açılım sürecini AKP'nin elinde seçim silahı olmaktan kurtaracak olan bizleriz bu konuda CHP’nin de üzerine görev düşüyor müzakere süreci mücadele sürecidir" dedi.

04 Mart 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR