AKP Kocaeli milletvekili aday adayları - 2015

7 Haziran'da yapılan genel seçimler sonrasında partiler arasında koalisyon kurulamayınca 1 Kasım'da erken seçim yapılması kararlaştırıldı. AK Parti Ko...

7 Haziran'da yapılan genel seçimler sonrasında partiler arasında koalisyon kurulamayınca 1 Kasım'da erken seçim yapılması kararlaştırıldı. AK Parti Kocaeli'den milletvekilli adayı olarak seçime girmek isteyen isimler, AK Parti Kocaeli İl Başkanlığına giderek aday adaylığı başvurularını teslim etti.

halit-cokan-001.jpg

Halit Çokan

1972 Osmaniye doğumlu. Evli 2 çocuk babası. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Arapça ve İngilizce biliyor. Eski il yöneticisi, 7 Haziran genel seçimlerinde AKP Kocaeli milletvekili adayları arasında 9’ncu sırada yer almıştı.

Halit Çokan aday adayı oldu

yilmaz-011.jpg

Yılmaz Bingöl

1970 yılında Bingöl Karlıova’da doğan Yılmaz Bingöl, lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde 1990 yılında tamamladı. 1994 yılından itibaren Amerika’da lisansüstü eğitim çalışmalarında bulundu. Tamamı Indiana University at Bloomington’da olmak üzere, Merkez Avrasya Çalışmaları ve Siyaset Bilimi alanlarında iki yüksek lisans ve aynı alanlarda doktorasını 2002 yılında tamamladı. 2006 yılında Siyasal Hayat ve Kurumlar Alanı’nda doçentlik ve 2011 yılında Siyaset ve Yönetim Bilimleri Anabilim Dalı’nda profesörlük ünvanlarını aldı.

Yılmaz Bingöl milletvekili aday adayı oldu

abdullahzorlu.jpg

Abdullah Zorlu

1964 İzmit doğumlu olan Abdullah Zorlu, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Serbest avukatlık yapan Zorlu, İzmit’te ikamet ediyor, evli ve 2 çocuk babası. 1999-2004 yılları arasında CHP’den İzmit Belediye Meclis Üyeliği yapan Zorlu, CHP il delegesi görevinde de bulundu.

Abdullah Zorlu, AKP’den milletvekili aday adayı oldu

erolozavci.jpg

Erol Özavcı

Aslen Vanlı olan Özavcı, 1978 yılında Gebze'de doğdu. Evli ve 4 çocuk babası. Ön Lisans eğitimini ise Kocaeli Üniversitesi Lojistik Bölümü'nde tamamladı.

Erol Özavcı, AKP’den aday adayı oldu

meh-005.jpg

Mehmet Sadıç

1960 Malatya doğumlu. Ortaokul mezunu, emekli. Evli 4 çocuk babası. 

Mehmet Sadıç milletvekili aday adayı oldu

yesim.jpg

Yeşim Ayaz Dağcı

Aslen Vanlı olan Yeşim Ayaz Dağcı, 1976 yılında Gebze'de doğdu. İstanbul Üniversitesi Seramik Bölümü mezunu.  Çayırova Halk Eğitim Merkezi'nde mesleki dersler verdi. 2012 yılında AKP'ye üye oldu. Gebze Yenikent Mahallesinde Başkan Yardımcılığı görevi yaptı. 2014 yılında da Gebze meclis üyesi aday adayı oldu. Evli ve 3 çocuk annesi.

Yeşim Ayaz Dağcı, milletvekili aday adayı oldu

davut-002.jpg

Davut Coşkun Şiviloğlu

Aslen Artvin-Arhavili olan Şiviloğlu, 1969 İstanbul doğumlu. Alikahya’da ikamet ediyor. Evli, çocuğu yok. Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat mühendisliği mezunu. Halen Kocaeli-İzmit’te peyzaj ve inşaat konusunda faaliyet gösteren şirketin yönetim kurulu başkanlığını yapıyor. Siyasete ilk kez katılıyor.

Davut Coşkun Şiviloğlu aday adayı oldu

cum-002.jpg

Cumhur Kahraman

1985 İzmit doğumlu. Ortaokul mezunu. İzmit Belediyesi’nde güvenlik görevlisi olarak çalışıyor. Bekâr.  

Cumhur Kahraman milletvekili aday adayı oldu

murat-004.jpg

Murat Atar

26 Kasım 1975 İzmit doğumlu. İstanbul Teknik Üniversitesi, Sakarya Mühendislik Fakültesi, Elektrik- Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu. 1999-2007 yılları arasında Doğru Yol Partisi Gölcük İlçe Teşkilatında gençlik kolları yöneticisi, ilçe yöneticisi, ilçe başkan yardımcısı görevlerinde bulundu. 2004 Yerel Seçimlerinde Doğru Yol Partisi’nden Gölcük İlçe Belediye Meclis Üyesi Kontenjan Adayı olarak seçime katıldı. 2012 yılında AK Parti Gölcük İlçe teşkilatına üye oldu. Evli iki çocuk babası.

Murat Atar milletvekili aday adayı oldu

dege.jpg

Ahmet Dege

1958 Trabzon doğumlu. Gebze’de esnaflık yapıyor. 11 çocuk sahibi olan Dege lise mezunu.

Ahmet Dege milletvekili aday adayı oldu

ahme.jpg

Sinan Kartal

1962 yılında Erzincan'da doğdu. Evli ve 4 çocuk babası. Atatürk Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu İnşaat Bölümü'nde ön lisans eğitimini aldıktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. Şu anda Erzincan Üniversitesi Hukuk Fakültesi 'Kamu Hukuku Anabilim Dalı'nda yüksek lisans öğrenimini yapıyor. 2004 yılındaki yerel seçimlerde AKP Erzincan İl Genel Meclis üyeliğine seçildi. 2007 yılında da Erzincan İl Genel Meclis Başkanlığı'na seçildi. 7 Haziran seçimlerinde milletvekili aday adayı oldu. 

Sinan Kartal yeniden aday adayı

ahme-001.jpg

Niyazi Bayar

1965 Mardin doğumlu. Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü mezunu. Marketler zinciri sahibi. Evli ve 6 çocuk babası.

Niyazi Bayar milletvekili aday adayı oldu

cemalle.jpg

Cemalettin Kaflı

Cemalettin Kaflı 1971 Üsküdar doğumlu. İlköğretiminin İstasyon Mahallesi’nde tamamladı. Ardından Gebze İmam Hatip Lisesi’ni bitirdi. 9 Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu. Gebze’de 15 yıldır avukatlık yapıyor. AKP Gebze eski ilçe başkanı. 7 Haziran genel seçimlerde 6. Sıradan milletvekili adayı gösterilen Kaflı, 25 dönem AKP Kocaeli Milletvekili olup meclise gitti.

Milletvekili Cemalettin Kaflı, 26. dönem için başvurdu

hali.jpg

Halil İbrahim Keleşoğlu

1965 Trabzon Of doğumlu. Evli ve dört çocuk babası. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Okan Üniversitesi'nde İşletme Yönetimi yüksek lisans yaptı. 4 dönem Eğitim Bir-Sen'de şube başkanlığı yaptı. Memur-Sen'de de eski İl Temsilcisi gibi görevler yapan Keleşoğlu, son olarak Muammer Dereli Fen Lisesi'nde müdür olarak görev alıyordu. Keleşoğlu, 7 Haziran genel seçimlerinde AKP milletvekili aday adayı oldu ancak liseye giremedi.

Halil İbrahim Keleşoğlu, yeniden aday

 

yilmaz-012.jpg

Mehmet Akif Yılmaz

1975 Ankara doğumlu. İlkokulu Kazım Karabekir İlkokulunda okudu. Orta ve Liseyi İstanbul Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi’nde doktora yapıyor. Yılmaz evli 2 çocuk babası. 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde AKP’den Kocaeli milletvekili olarak Meclis’e girdi.

Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz yeniden aday adayı oldu

il-001.jpg

İlyas Şeker

İlyas Şeker, 30 Mayıs 1960'ta Erzurum Şenkaya'da doğdu. Baba adı Mustafa, anne adı Kibret'tir. Harita Kadastro Yüksek Mühendisi olan Şeker, Gazi Üniversitesi Tapu Kadastro Meslek Yüksek Okulu ile Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Kadastro Mühendisliği bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını YTÜ'de yaptı. 1978'te Bursa Orhaneli Kadastro Müdürlüğünde göreve başladı. 1984'te Tapu Sicil Müdür Yardımcısı oldu. YTÜ'de mühendis olarak görev yaptı. 1985'te ortağı olduğu Denge Harita Şirketini kurdu. Planlama, imar, altyapı ve kamulaştırma projeleri konularında çalıştı. Kocaeli Büyükşehir ve İzmit Belediyeleri Meclis Üyelikleri ile Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği görevinde bulundu. İmar Komisyonu ve diğer komisyonlarda da görev yaptı. Türkiye'de ilk kez il sınırlarını kapsayan çevre düzen ve nazım imar planlarının yapımında aktif rol aldı. Kızılay, MÜSİAD, Mazlumder, İlim Yayma Cemiyeti, Ayışığı Derneği, Mimar-Mühendisler Grubu Yıldız Mezunları Derneği ile Kocaeli Ticaret ve Harita Kadastro Mühendisleri Odaları üyelikleri bulunmaktadır. Orta düzeyde İngilizce bilen Şeker, evli ve 3 çocuk babasıdır.

İlyas Şeker milletvekili aday adayı oldu

abdurra.jpg

Abdurrahman Taş

1964 Bayburt doğumlu. Emekli memur. Evli iki çocuk babası. Engelli kontenjanından başvuru yaptı. 4 yıllık Açıköğretim Fakültesi mezunu.

Abdurrahman Taş milletvekili adayı adayı oldu

ro.jpg

Erkan Aksoy

1965 yılında İzmit'te doğdu. Evli 3 çocuk babası. 2 dönem İzmit Belediyesi'nde meclis üyesi olarak görev yaptı.

Erkan Aksoy milletvekili aday adayı oldu

rad-001.jpg

Radiye Sezer Katırcıoğlu

1965 Malatya'da doğdu. Evli 2 çocuk annesi. Ankara'da ikamet ediyor. Atılım Üniversitesi Kamu Siyaset Siyasal Bilimler Yüksek Lisansı'ndan mezun oldu. Türk Diyanet Vakfı KAGEM ve Sosyal Projeler Birimi Uzmanı olarak görev yaptı. Daha öncede AKP Kocaeli İl Kadın Kolları Teşkilat Başkan Yardımcılığı ve Kadın Kolları Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcılığı ve MYK üyesi olarak görev aldı.

Radiye Sezer Katırcıoğlu aday adayı oldu

zek-006.jpg

Zeki Aygün

Zeki Aygün, 22 Temmuz 1953'te Kocaeli Derince'de doğdu. Babasının adı Muhammet, annesinin adı Fatma'dır. Elektrik Mühendisi; İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Bölümünü bitirdi. Lüleburgaz Doysan Yağ Sanayi ile Düzce Timak Tarım Aletleri Fabrika inşaatlarında elektrik şantiye şefi ve yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1979-1981 yılları arasında serbest elektrik mühendisi olarak çalıştı. 1981'de Ünka İnş. Tes. San. ve Tic. Ltd. Şirketini kurdu ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüttü. 1996'da MÜSİAD üyesi oldu ve çeşitli görevler üstlendi. Orta düzeyde İngilizce bilen Aygün, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Zeki Aygün yeniden aday adayı oldu

saban-001.jpg

Şaban Demir

1970 Gölcük doğumlu. Gölcük Belediyesi’nden emekli olan Demir, 7 yıldır Gölcük’te esnaflık yapıyor. Demir; ortaokul mezunu, evli ve bir çocuk babası.

Şaban Demir milletvekili aday adayı oldu

hakan-006.jpg

Hakan Höbek

1965 yılında Sivas'ta dünyaya geldi. Höbek, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni kazanarak 1990 yılında doktor olarak mesleğe ilk adımı attı.

Türkiye'nin önemli devlet hastanelerinde görev yaptıktan sonra 1994 yılında Gebze'nin ilk özel polikliniğini açtı. Sağlık sektöründeki yatırımlarını büyüten Höbek, 2003 yılında Gebze Merkez Hastanesi'ni kurdu. Hastanenin açılışını o dönemde başbakan olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptı.

AK Parti'nin Türk siyasetine girmesiyle birlikte siyasi hizmetleri başladı. 2002 yılında AK Parti'den Kocaeli milletvekili aday adayı oldu. Devam eden süreçte Darıca ilçesi Seçim Koordinasyon Merkezi(SKM) başkanlığı görevini üstlenerek partisini Darıca'da seçime hazırladı.

AK Parti Kocaeli il başkan yardımcılığı görevinin ardından AK Parti Darıca ilçe başkanı olarak görev yaptı.

Küçük yaşlarda geçirdiği çocuk felci nedeniyle sol bacağından engelli olan Hakan Höbek, hayatını engelli sorunları üzerine adadı. Meslek ve özel hayatı boyunca engelli vatandaşlarımız için yerel ve ulusal projeler üretti. Aktif görev aldığı birçok dernekte engelli vatandaşlarımızın sorunlarını gündeme taşıdı.

Sahibi olduğu hastanede engellilere sunduğu ücretsiz sağlık hizmetleri ile toplumun geniş kesimlerinden ve sivil toplum örgütlerinden takdir topladı. İş dünyası, hemşeri dernekleri ve görev aldığı tüm oluşumlarda engellilere daha yaşanabilir bir hayat sunma adına hazırladığı çalışmaların hayata geçmesini sağladı. İyi derecede İngilizce bilen Hakan Höbek evli ve 2 çocuk babasıdır.

Hakan Höbek milletvekili aday adayı oldu

cakir-003.jpg

Sami Çakır

1958 yılında Trabzon'un Of ilçesinde doğdu. Evli ve 3 çocuk babası. Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümünden 1981 yılında mezun oldu. Siyasete 1973 yılında Milli Selamet Partisi Gençlik Kolları ile başladı. Refah Partisi, MÜSİAD, İlim Yayma Cemiyeti ve ENSAR Vakfı’nda görevler aldı. Albaraka Türk Katılım Bankası'nın Konya, Adana ve Kocaeli Şube Müdürlükleri yaptı.

Sami Çakır milletvekili aday adayı oldu

bakan-002.jpg

Fikri Işık

13 Eylül 1965 Gümüşhane doğumlu. İlkokulu Hereke Sümer İlkokulunda, ortaokul ve liseyi İzmit İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı. Üniversite eğitimini Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Fen Bilimleri Eğitimi Matematik Öğretmenliği Bölümünde 1989 yılında tamamladı. Askerlik görevini 1991 yılında kısa dönem olarak Denizli ve İstanbul Harbiye Orduevinde tamamladı. 1999 yılında Fazilet Partisi’nden Hereke Belediye Başkan adayı oldu. 20 Ekim 2001 tarihinde Kurucu İl Başkanı Nihat Ergün’ün daveti üzerine AK Parti Kocaeli Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyesi ve AR-GE’den Sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak göreve başladı. 22 Haziran 2003 tarihinde Ak Parti Kocaeli 1. Olağan İl Kongresinde il başkanlığına seçildi.15 Nisan 2006’da yapılan 2. Olağan İl Kongresinde il başkanlığı görevine ikinci kez seçildi. 31 Ocak 2013 tarihinden 26 Aralık 2013 tarihine kadar TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanlığı görevini sürdürdü. 26 Aralık 2013 yılında Nihat Ergün Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini devraldı.  Halen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı görevini yürütmekte. Evli 4 çocuk babası.

Işık, adaylık başvurusunda önemli açıklamalar yaptı

 

 

aliihsan.jpg

Ali İhsan Karaca

1970 Trabzon doğumlu. Lise mezunu, Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret Bölümünde eğitimine devam ediyor. Ulusoy Holding’te çalışan Karaca evli bir çocuk babası. 

Ali İhsan Karaca aday adayı oldu

burcan.jpg

Nurcan Ünsal

Nurcan Ünsal 1961 doğumlu. İzmit evli 3 çocuk. İlkokul mezunu engelli statüsünden aday adayı oldu. İSU’da çalışıyor.

Nurcan Ünsal milletvekili aday adayı oldu

lev.jpg

Levent Yavuz

Levent Yavuz 1974 Kars doğumlu. Gebze 5 Evler’de oturan Yavuz, evli iki çocuk babası. Özel sektörde işçi olarak çalışan Yavuz, engelli kontenjanından başvurusunu yaptı. Yavuz, sabah erken saatte başvurusunu il başkanlığına teslim etti. 

Levent Yavuz milletvekili aday adayı oldu

nazzzz.jpg

Yücel Nazlı

1965 yılında Gümüşhane'de doğdu. Evli ve 1 çocuk babası. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu. 1989 yılından beri Serbest Mali Müşavir olarak görevini sürdürüyor. Kocaeli SMMM Odası Gebze Temsilcisi ve Meclis üyeliği yaptı. Kocaeli Gümüşhaneliler Vakfı Başkan Yardımcılığı da yaptı. 2004-2009 yılları arasında Kocaeli İl Genel Meclisi'nde, AKP Gebze'den il meclis üyesi olarak görev yaptı. İl Genel Meclisi Daimi Encümenliği ve Milli Eğitim Komisyonu ve Avrupa Birliği Komisyon üyeliklerinde bulundu.

Yücel Nazlı, AKP’den aday adayı

aliuzr.jpg

Ali Uzer

1959 yılında İstanbul'da doğdu. Evli ve 1 çocuk babası olan Uzer, Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'nden tamamladı ve PTT'den emekli oldu.

Ali Uzer yeniden aday adayı oldu

neeee.jpg

Nedret Aşçi

1965 Taşova doğumlu. İlkokul mezunu. Evli 2 çocuk annesi. 

Nedret Aşçi, AKP’den milletvekili aday adayı oldu

senerince.jpg

Şener İnce

1971 İzmit doğumlu. Eskişehir Üniversitesi iki yıllık yönetim organizasyonu yerel yönetimler eğitimi aldı. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı. 1991 yılında memur hayatına başladı. 1993 yılında RP İzmit İlçe Gençlik Kollarında Eğitim Sekreteri oldu. 2004-2009 yıllarında Diyanet Vakıf-Sen Şube Başkanlığı yaptı. 2009-2013 yılları arasında İzmit Din Görevlileri Derneği başkanlığı yaptı. 2013 yılında memur hayatından ayrıldı. İslambol firması ortaklarından olan İnce evli 3 çocuk babası. Arapça biliyor. 

Şener İnce milletvekili aday adayı oldu

alkan.jpg

Zafer Alkan

1984 Kadıköy doğumlu. Kocaeli’de ikamet ediyor. İlkokulu Çayırova 24 Kasım İlköğretim Okulu’nda, ortaokul ve liseyi Gebze İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Ardından Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi. Yüksek lisansını İngiltere'nin Nottingham şehrinde Bilgi Teknolojileri Yönetimi üzerine yaptı. Evli ve 1 çocuk babası.

Zafer Alkan yeniden aday adayı oldu

caaa.jpg

Can Ak

1979’da Bursa’da doğdu. 13 yıldır Gebze’de ikamet ediyor. 2001 yılında terörle mücadele ekibinde Erzincan’da gazi oldu.  Bursa Atatürk Lisesi’nden mezun olan Ak, tahsil hayatını liseyle noktaladı. Partiye bu yıl üye olan Ak, başvuru yapan 7. engelli aday adayı oldu. Bekar.

Can Ak milletvekili aday adayı oldu

muh-012.jpg

Muhammed Nurullah Uzun

1982 Trabzon doğumlu. Evli. Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi’nden İngilizce Öğretmenliği mezunu. Yüksek lisansını yapan Uzun, doktorasına devam ediyor. Özel bir şirkette ihracat işi yapıyor. Gebze’de ikamet ediyor. 

Muhammed Nurullah Uzun milletvekili aday adayı oldu

seyfettin.jpg

Seyfettin Öztürk

1956 Muş doğumlu. 2015 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu.  Daha önce Ziyaretliler Sosyal Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanlığı, Has Parti GİK Üyeliği görevlerini yaptı. Evli ve 4 çocuk babası olan Öztürk orta seviyede Arapça biliyor.

Seyfettin Öztürk yeniden aday adayı

can-unal-kirat-001.jpg

Can Ünsal Kırat

1975 Kandıra doğumlu. İstanbul’da yaşıyor. Doğuş Üniversitesi Uluslararası İlişkiler İngilizce Bölümü mezunu. İş Kadını.  Evli, çocuğu yok. Eşiyle birlikte otomotiv sektöründe çalışıyor.

Can Ünsal Kırat, AKP’den aday adayı oldu

mahmut-civelek-001-001.jpg

Mahmut Civelek

1969 yılında Kullar’da doğdu. İlk ve orta ve lise tahsilini Kocaeli’de yaptıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak Mühendisliği bölümünü bitirdi. Evli ve 2 çocuk babası olan Civelek, 1994 yılından beri İzmit’te ticaretle uğraşıyor. Mahmut Civelek, siyasete 2001’de AK Parti Kocaeli il yönetim kurulu kurucu üyesi olarak başladı. 7 Haziran genel seçimleri öncesinde milletvekili aday adayı olmasına karşın listede kendisine yer bulamadı.

Mahmut Civelek yeniden aday adayı oldu

muge-003.jpg

Ayşe Müge Olşen

1969 Ardahan doğumlu. 1989 yılında Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. Mezun olduğu yıl Körfez 50. Yıl Lisesinde bir yıl süreyle sözleşmeli İngilizce öğretmenliği yaptı. 1990 yılından itibaren 8 yıl SSK İzmit Hastanesi’nde sorumlu eczacılık görevini yaptı. 1998 yılında kendi eczanesini açtı. Evli 2 çocuk annesi. 2003 yılından itibaren AKP içerisinde siyaset yapıyor. Zeki Aygün’ün il başkanlığı döneminde il sekreterliği yapan ve 2011 yılında milletvekili aday adayı olan Olşen, 9’uncu sırada milletvekili adayı gösterildi. Milletvekili seçilememesinin ardından İl Başkanı Mahmut Civelek tarafından tekrar il yönetimine alınan Olşen, yeniden İl Sekreterliği görevi verildi.

Ayşe Müge Olşen, AKP’den aday adayı oldu

 

gull.jpg

Gülümser Akkoyunoğlu

2 Şubat 1973 tarihinde Kadıköy'de doğdu. Evli ve 2 çocuk annesi. Kartal Ticaret Meslek Lisesi Bankacılık Bölümü'nden mezun olduktan sonra Türk Ticaret Bankası'nda 15 yıl yönetici olarak görev yaptı. Buse Gayrimenkul ve İnşaat Şirketi'nin sahibi. Şu anda Anadolu Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümü'nde okuyor. 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Gebze Belediyesi Meclis üyesi kontenjanında yer aldı.

Gülümser Akkoyunoğlu, aday adayı oldu

 

yal-002.jpg

Yalçın Coştur

Aslen Giresunlu olan Yalçın Coştur, 30 Mayıs 1975 yılında Berlin’de doğdu. 1979 yılında Gebze’ye ailesi ile birlikte yerleşti. 1990 yılında Fatih ilköğretim okulundan, 1992 yılında ise Gebze Sarkuysan Lisesi'nden mezun oldu. Üniversiteyi Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye bölümünde okuyan Coştur, bu okuldan 1997 yılında mezun oldu. 1999 yılında kısa dönem er olarak askerlik hizmetini tamamladı. Mali müşavir olan Coştur, İngilizce bilmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Yalçın Coştur yeniden aday adayı oldu

ceee.jpg

Metin Gökçe

1969 yılında Giresun’da doğdu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu. Evli ve 4 çocuk babası. Siyasete Refah Partisi’nde başladı. RP Gebze ilçe başkan yardımcılığı, Fazilet Partisi’nde Kocaeli il yönetim kurulu üyeliği yaptı. 2001 yılında AKP Gebze kurucu ilçe başkanı olarak atandı. Gebze, Darıca, Çayırova ve Dilovası bölgelerinde teşkilat kurulması çalışmaları yürüttü. 2004-2009 yılları arası Gebze ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi meclis üyelikleri yaptı. Yine aynı dönemde 5 yıl süresince Gebze Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Metin Gökçe, halen Gebze’de matbaacılık ve inşaat faaliyeti yürüten şirketinin yönetim kurulu başkanı.

Metin Gökçe milletvekili aday adayı oldu

cih.jpg

Cihan Düren

1957 İzmit doğumlu. Evli 2 çocuk babası. Fatih Ticaret Lisesi mezunu. Engelli statüsünden başvurdu.

Cihan Düren yeniden aday adayı oldu

seeee.jpg

Şenol Çiçek

1978 Muğla'da doğdu. Evli ve 2 çocuk babası. Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu. Gazete sahibi.

Şenol Çiçek, AKP’den aday adayı oldu

veee.jpg

Özkan Oktulmuş

1983 Kars doğumlu olan Özkan Oktulmuş, evli bir kızı var. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Oktulmuş Derince’de ticaret yapıyor. 

Özkan Oktulmuş milletvekili aday adayı oldu

cemil.jpg

Cemil Yaman

1970 yılında Ağrı’nın Hamur ilçesinde dünyaya gelen Cemil Yaman, 1975 yılında ailesiyle beraber Kocaeli Dilovası ‘na yerleşmiş ve eğitimine burada tamamlamıştır. Fazilet Partisi ile siyaset hayatına atılmış ve Fazilet Partisi Dilovası Belde Teşkilatı Siyasi İşler Başkanlığı görevinde yer almıştır. 1999 yılında Dilovası ‘ndan ayrılarak Gebze Belediyesinde Kültür ve Sosyal İşler Koordinatörü olarak devam etmiştir. 2001 yılında Fazilet Partisinin kapatılmasıyla Ak Parti ile yoluna devam etmiş ve Dilovası Belde Teşkilatlanma ve Partinin Kurucu Siyasi İşler Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Evli ve 4 çocuk babasıdır. 2009 yılında yapılan seçimlerde Ak Parti’den Dilovası Belediye Başkanı seçildi. Son olarak İzmit Belediyesi’nde danışmanlık yapıyordu.

Cemil Yaman’dan aday adaylığında Kürtçe basın açıklaması

aliihsan-001.jpg

Ali İhsan Adıgüzel

1974 Gebze doğumlu olan Ali İhsan Adıgüzel iş adamı ve siyasetçidir. Aslen Ağrılı olan Adıgüzel ilk ve orta öğrenimini Dilovası’nda tamamladı. Yüksek öğrenimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümü’nde okudu. Ticari hayatı; Titiz Orman Ürünleri İnş. Nak. Tic. Ltd. Şti. ile inşaat, orman ürünleri ve nakliyat sektörlerinde hizmet vermeye devam eden Adıgüzel aynı zamanda aile şirketi olan ve Dilovası'nda kurulu bulunan Adıgüzel Et ve Tavuk Ürünlerinin sahipleri arasında yer almaktadır. Vatani görevini Siirt’ in Pervari ilçesinde 1994 – 1996 yılları arasında jandarma komando olarak yapan Adıgüzel, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Ali İhsan Adıgüzel, milletvekili aday adayı oldu

engin-001.jpg

Engin Kaya

1972 yılında Gebze’de doğan Engin Kaya, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Şuanda Maltepe Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi üzerine yüksek lisans yapan Kaya, evli ve 3 çocuk babası. Gebze’de ikamet eden Kaya’nın kendine ait bir şirketi var. Kaya, 2003 yılı genel seçimlerinde Darıca’dan belediye başkan aday adayı olmuştu.

Engin Kaya, milletvekili aday adayı oldu

esat-uzun.jpg

Esat Uzun

Gebze’de faaliyet gösteren ancak Türkiye genelinde kendilerine ulaşan her engellinin de yardımına koşan Gebze Engelliler Derneği’nin başkanlığını yapmaktadır. 

cengiz-004.jpg

Cengiz Özdemir

Hollanda’da Leiden Devlet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde Ortadoğu Dilleri ve Kültürleri üzerine lisans eğitimini tamamlayarak yüksek lisans yaptı. Hollanda Kültür Bakanlığı’nca, Hollandaca ve Türkçe olarak yayınlanan haftalık Haber Gazetesi’nin Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı. 1994’de Türkiye’ye dönüşünde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı sırasında Kültür A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı görevi ile eşzamanlı olarak İstanbul Büyükşehir Belediye’sinde basından, tanıtım ve halkla ilişkilerden sorumlu Başkan Danışmanlığı görevini üstlendi. 1999-2005 yılları arasında ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yaptı. Miniaturk-Minyatür Türkiye Parkı başta olmak üzere pek çok kültür yatırımı ve etkinliğine imza attı. İstanbul’un uluslararası markalaşması için projeler üretti ve hayata geçirdi. Aynı dönemde Panorama projesini Türkiye gündemine taşıyan Cengiz Özdemir, bugün de Atatürk’ün Samsun’a çıkışını konu alan Panorama 1919 projesini hayata geçirmek için çalışmalarını sürdürüyor. 2005 yılında TMSF tarafından Star Medya Grup Başkanlığı görevine getirildi. Medya organlarının başarılı yönetimi ve başarılı satış sürecinin ardından bir süre daha Star TV Genel Yayın Yönetmeni olarak görevini sürdürdü. 2013 ilkbaharında TMSF tarafından Çukurova Medya Grup Başkanlığı görevine getirilen Cengiz ÖZDEMİR, satış sonrası Türkmedya Grup Başkanı unvanıyla görevini sürdürüyor.

AKP Kocaeli'ye Ankara’dan sürpriz başvuru

 

01 Eylül 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR