Civelek: Kardeşliğin temeli hicretle atılmıştır

Ak Parti Kocaeli Il Başkanı Mahmut Civelek,Peygamber Efendimizin başlattığı kutlu yolculuk, dünya tarihini değiştirmiş,biz müslümanlar için de yeni y...

BÜYÜT

Ak Parti Kocaeli Il Başkanı Mahmut Civelek,Peygamber Efendimizin başlattığı kutlu yolculuk, dünya tarihini değiştirmiş,biz müslümanlar için de yeni yılın ilk günü olmuştur.

16 Haziran 632’de başlayan Hicret, bütün müslümanlar için yeni bir başlangıçtır. Ensar ve muhacir kardeşliğinin temeli Hicret’le atılmıştır. İslam; bireysel ve toplumsal anlamda yeni bir inşaa sürecine girmiştir. Hicret vasıtasıyla yüce dinimiz, diğer toplumlara ulaşmış, kalpleri aydınlatmış, karanlıklar dağılmaya başlamıştır.

 

TÜRKİYE ENSARDIR

Civelek, Hicret;Hakikate, ilme, irfana ve medeniyete yapılan yolculuktur.Çirkinden güzele, zulümden adalete, yanlıştan doğruya doğru bir akıştır. Durgun suların çağlamaya başlamasıdır.  1436 yıl önce, barış ve esenliğe doğru başlayan bu kutlu yürüyüş, bugün de devam etmektedir. Türkiye toplumu ensar, Türkiye’ye sığınanlar muhacirdir.

 

TÜRKİYE MAZLUMLARI ÇARESİZ BIRAKMAYACAKTIR

Dünya durdukça, Türkiye mazluma, kimsesize, aman diyene, kapılarını açacaktır. Yerden başka döşek, gökten başka yorganı olmayanları çaresiz bırakmayacaktır. Türkiye medeniyet yürüyüşünde hız kesmeyecektir. Hicri yeni yılımızın, ülkemize ve tüm dünyaya barış ve huzur getirmesini diliyor; şehrimizin, ülkemizin ve tüm İslam Aleminin yeni yılını kutluyorum.Allah hayırlar getirsin, sağlık ve afiyetler versin.

26 Ekim 2014 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR