BES, 13. yılını kutladı

Büro Emekçileri Sendikası 13. kuruluş gününü düzenlediği etkinlikle kutladı. Kutlamalar kapsamında emekli olan üyelere plaket verildi.KESK’e bağlı Bür...

BÜYÜT

Büro Emekçileri Sendikası 13. kuruluş gününü düzenlediği etkinlikle kutladı. Kutlamalar kapsamında emekli olan üyelere plaket verildi.

KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) 13. Kuruluş yıl dönümünü Defterdarlık Lokali arka bahçesinde düzenlediği etkinlik ile kutladı. BES Şube Başkanı Akın Şişman ve yönetim kurulu üyelerinin hazırladığı kutlama programına üyelerin yanı sıra EMEP İl Başkanı Güner Kizir, eski şube başkanı Hasan Turanlı, Halkevleri Başkanı Mihrican Atalay, Dersimliler Derneği Kocaeli Şube Başkanı Ruhi Çelik ve çok sayıda davetli katıldı.

YOLA DEVAM
Şube Başkanı Akın Şişman açılış konuşmasını yaparak “1998’de büro emekçilerinin birleşik gücü, mücadele örgütü BES kuruldu. BES kısa zamanda birçok yerde örgütlenerek yoluna devam etti ve büyüdü. BES, büro emekçilerinin çalışma koşullarının ve ücretlerinin iyileştirilmesi, özlük ve sosyal hakları ile birlikte demokrasi ve sendikal haklar mücadelesini birlikte yürütmektedir. Emekçilerin birliği ve iradesi için, mücadeleyi ve direnişi esas alan büro emekçileri cezalardan, sürgünlerden, soruşturmalardan, baskılardan yılmadan yoluna devam etmektedir” dedi.

PLAKET TAKDİMİ
Ardından ise hazırlanan yaş pasta katılımcılar ve eski şube başkanları ile birlikte kesildi. Ardından kaza sonucu hayatını kaybeden BES üyelerinden Kadriye Aktepe anıldı. Kadriye Aktepe’nin akrabası Rezdan Seymen Aktepe ile Yiğit Aktepe’ye plaket sunuldu. Daha sonra emekli olan BES üyelerine plaket takdim edildi.

23 Haziran 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR