Türk Eğitim-Sen:'Rotasyonunuz batsın'

Önce 4+4+4 saçmalığıyla 55 bin sınıf öğretmeni norm fazlası oldu ve bu öğretmenlerin 35 bini alan değiştirmek zorunda kaldı” dedi.   Türk Eğitim-Sen...

Önce 4+4+4 saçmalığıyla 55 bin sınıf öğretmeni norm fazlası oldu ve bu öğretmenlerin 35 bini alan değiştirmek zorunda kaldı” dedi.

 

Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Yaşar Şanlı sendika binasında basın açıklaması yaptı. Şanlı “Sonra 8 binden fazla okul müdürü, ondan daha fazla müdür yardımcısı bir gecede görevlerinden tasfiye edildi ve önce komik mülakatlarla müdür atamaları yapıldı; sonra da bu müdürlerin inhasıyla müdür yardımcıları koltuklara oturtuldu. Ortalık tam bir yandaşlık şölenine dönüştü anlayacağınız” dedi.

 

ROTASYON MESELESİNİ

Tüm bu hukuksuzluk ve vicdansızlık yetmezmiş gibi, şimdi de Rotasyon meselesini ısıtıp ısıtıp önümüze getiriyorlar diyen Sendika Başkanı Şanlı “Geçen sene bu rotasyon işleriyle öğretmenlerimizi aylarca huzursuz ettiler. Hatta rotasyon endişesiyle birçok arkadaşımız il içi tayin istemek zorunda kaldı. Sonra da şaka yaptık dercesine rotasyonu uygulamaktan vazgeçtiler. Şimdi burnumuza yine kötü kokular gelmeye başladı. Hatta bu sefer il dışı rotasyondan bahsedilmekte, huzursuzluk ve kaos had safhaya çıkarılmak istenmekte” açıklamasında bulundu.

 

ZORUNLU ROTASYONA KARŞIYIZ

Buradan tekrar uyarıyor; en gür sesimizle ve en güçlü halimizle haykırıyoruz: Türk Eğitim sen, ister il içi, ister il dışı her türlü zorunlu rotasyona karşıdır diyen Şanlı “Öğretmenlerimizin canını yakacak, düzenini kaosa dönüştürecek, huzurunu kaçıracak, yuvaları paramparça edecek ve bu noktada ülkemizde eğitimi derinden yaralayacak böylesi vahim bir uygulamanın sonuna kadar karşısındadır. Eğer birileri il dışı rotasyonu dillendirelim de il içi rotasyona öğretmenleri razı edelim düşüncesinde bu tür şayiaları ortaya atıyorsa, bilsinler ki Türk Eğitim sen hiçbir noktada buna izin vermeyecektir, öğretmenlerimizin duygularının sömürülmesine müsaade etmeyecektir” ifadelerini kullandı.

 

GEMİYİ BATIRMA GAYRETİNDEN VAZGEÇİN

Sözlerinin son bölümünde Şanlı “Birileri bu millet için hayırlı işler yapmak istiyorsa, öğretmenleri sağa sola sürmenin peşini bıraksın da, tüm eğitim çalışanlarının yüzünü ve gönlünü güldürmenin çarelerini arasın. Yolcusu yaklaşık 20 milyon öğrenci ve mürettebatı eğitim çalışanları olan bu gemiyi batırma gayretinden vazgeçsin. Şu ana kadar en iyi yaptığı iş eğitimi baltalamak olan Milli Eğitim Bakanlığını ve onun iş bilmez, akıl ermez bürokratlarını bu vesileyle bir kez daha uyarıyor; bu noktada herkesi akl-ı selime davet ediyoruz” dedi.

Serkan BORLAK 

15 Haziran 2016 Kocaeli- Eğitim


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR