Kınalı Asker’de Çanakkale ruhu yaşatıldı

İzmit Belediyesi tarafından Çanakkale Şehitlerini anma etkinlikleri düzenlendi. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde Yahya Kapt...

BÜYÜT

İzmit Belediyesi tarafından Çanakkale Şehitlerini anma etkinlikleri düzenlendi. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğinde Yahya Kaptan Mahallesi’nde bulunan Kınalı Asker Parkı’nda düzenlenen etkinliklere Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Emine Zeybek, belediye meclis üyeleri, İzmit Belediye Başkan Yardımcıları, İzmit Milli Eğitim Müdürü Ali Osman Karabayır, şehit ve gazi dernek temsilcileri, sivil toplum örgütleri, muhtarlar, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

KINALI ASKER, MÜCADELE RUHUNU TAŞIYOR

İzmit’te Çanakkale ruhunu yaşatmak amacıyla geçtiğimiz yıl hizmete giren Kınalı Asker Parkı’nda gerçekleştirilen anma töreninden gurur duyduğunu ifade eden Başkan Doğan “ bugün burada Çanakkale’ye gitmeden, Çanakkale ruhunu biraz olsun hissediyoruz. Öyle bir günde bazı şeyleri tekrar gözden geçirmemiz gerekmektedir. Biz bu günlere kolay gelmedik. Bugünler için ne canlar ne kanlar feda oldu. Ne kınalı kuzular kurban oldu.

 

TÜRK MİLLETİ HEP OLACAK

Bir ana eğer vatana millete kurban olsun diye oğlunun saçına kına yakıyorsa bu bayrak inmez, bu vatan bölünmez ve ilelebet Türkiye Cumhuriyeti devleti var olur. Türk milleti binyıllardır var. Geçmişimiz anlı şanlı başarılarla doludur. Kazanılan bu başarıların hepsinde vatan sevgisi, bayrak sevgisi, millet sevgisi ve değerler sevgisi vardır.

 

KOLAY KAZANILMADI

Bugünler kolay kazanılmadı. Bugünlere, yarınlara sahip çıkmak bizim boynumuzun borcudur.  Şehitlerimizin kanlarıyla kazanılan bu zaferin hakkını vermeliyiz.  Hakkını sözle değil; onların izinden giderek, çok çalışarak, kendimizi iyi yetiştirerek, şehrimizi, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin önüne geçirerek verebiliriz. Bizler çalışacağız, yavrularımızı en iyi şekilde yetiştireceğiz, bizden daha iyi noktalara getireceğiz

 

DÜNYAYA ÖĞRETTİK

Vatan eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Biz, bu inancı bütün dünyaya öğretmiş bir milletiz. Allah o kahramanlarımızın mekânlarını cennet etsin.  Kim bu vatan için canını kanını vermişse Allah onlardan razı olsun. Bu vatan için canını veren başta Gazi Mustafa kemal Atatürk olmak üzere ebediyete göçen şahitlerimizi ve gazilerimizin hepsini rahmet ve minnetle anıyoruz.

 

ŞEHRİ ANIT VE MEYDANLARLA DONATTIK

Atalara sahip çıkmak, onları hatırlayıp eserlerine sahip çıkmakla, çok çalışmakla olur.  İzmit Belediyesi olarak bu değerlere sahip çıkıyoruz. Atalarımıza karşı borcumuzu ödemek için şehrimizin dört biryanını anıtlarla, meydanlarla donattık.  Başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Bakanlarımız ve yerelde de Büyükşehir Başkanımızla birlikte bir ekip halinde milletimiz için en güzeli için çalıyoruz.  Ecdadımız ve şehitlerimiz için gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Yavrularımıza daha güzel bir gelecek bırakmak için çalışıyoruz. Yavrularımızın da Atalarından aldıkları o gücü ruhlarında hissedeceklerine ve bizlerden daha başarılı işler yapacaklarına inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından günün anlam ve önemiyle ilgili şiirler okunup, Çanakkale Savaşlarının canlandırması yapıldı. Etkinlikte buğday çorbası ikram edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR