Okulların eksikleri giderilecek

İl Genel Meclisi Yatırım Komisyonu Gölcük ve Başiskele İlçelerinde İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan okul inşaatlarında incelemede bulundu. İl Gen...

BÜYÜTİl Genel Meclisi Yatırım Komisyonu Gölcük ve Başiskele İlçelerinde İl Özel İdaresi tarafından yaptırılan okul inşaatlarında incelemede bulundu. İl Genel Meclis Başkanı Fahim Kılıç, AKP Grup Başkanı Celal Özkaraslan, Servet Günay ve CHP Grup Başkanı Ahmet Hilmi Elmas’tan oluşan Yatırım Komisyonu ilk ziyaretini Gölcük Kaymakamı Adem Yazıcıya makamında yapılan ziyaret ile başladı. Kaymakamlık ziyareti sonrası İl Özel İdaresi tarafından yapılan 4 derslikli Değirmendere Goncagüller Anaokulunu inceleyen Yatırım Komisyonunu, Anaokulu Müdiresi Nurgül Kocatürk karşıladı.
“BÜST TAMAMLANSIN”
Geçici kabul işlemi yapılarak tamamlanmış durumdaki 4 derslikli anaokulu oldukça geniş bir bahçesi ve modern mimarisi ile dikkat çekiyor. İl Özel İdaresi tarafından önümüzdeki günlerde iç donanımı için ihtiyaç duyulan malzemelerin temini için ihaleye çıkılacak anaokulunun müdiresi Nurgül Kocatürk henüz tamamlanmamış Atatürk Büstünün de yapılması için Yatırım Komisyonundan yardım talep etti. Konuyla ilgileneceğini belirten İl Genel Meclisi Başkanı Fahim Kılıç, çevreden talebin fazla olduğu anaokulunun gerek iç donanım malzemelerinin temini gerekse Atatürk Büstünün yapılması hususunda en kısa sürede gereğinin yapılacağını söyledi. Gölcük İlçesi Topçular Mahallesinde yapım aşamasında olan 24 derslikli İlköğretim Okulu da Yatırım Komisyonu tarafından incelendi. 3 milyon 34 bin TL sözleşme bedeli bulunan Topçular Mahallesi İlköğretim okulunun 2014 Şubat ayında tamamlanması planlanıyor.
KAYMAKAMA ZİYARET
Gölcük İlçesinde yapılan incelemelerin ardından Başiskele İlçesine geçen Yatırım Komisyonu, İlçedeki ziyaretlere; Başiskele Kaymakamı Ali Partalı makamında ziyaret ederek başladı. Başiskele İlçesinde İl Özel İdaresi tarafından yaptırılmakta olan okullarla ilgili mevcut durumu değerlendiren Yatırım Komisyonu, okul incelemelerine Kaymakam Ali Partal ile birlikte 24 derslikli olarak inşa edilen Yeniköy Denizdibi İlköğretim Okulu ile başladı.
OKULDA İNCELEME
Yuvacık İlköğretim Okulu bahçesine yapılmakta olan 5 milyon 437 bin 500 TL sözleşme bedelli 24 derslikli okulu inceleyen Yatırım Komisyonu inşaatın mevcut durumu ile ilgili bilgi aldı. İnşaat çevresinin çelik bariyerlerle çevrili olmasının öğrencilerin güvenliği açısından önemli olduğunu yapılan çalışmanın yerinde ve gerekli olduğunu vurgulayan Yatırım Komisyonu ve Başiskele Kaymakamı Ali Partal son olarak vezirçifliği İlkokulunda inceleme yaptı.

İZOLASYON KAPLANACAK
Okul kaba inşaatı çalışmalarının devam ettiği 24 derslikli 2 milyon 687 bin TL sözleşme bedeli bulunan Vezirçiftliği İlkokulunun 2014 Şubat ayında tamamlanması planlanıyor. Okulun bodrum katı ile yol arasında toprak altında kalan alt kısımları izalosyon malzemesi ve tuğlayla örülü, ısı ve su geçirmemesi için toprak altında kalan kısımlar izalosyon malzemesi ile kaplandı. İl Özel İdaresi tarafından Gölcük ve Başiskele İlçelerindeki okul inşaatlarında incelemeler yapan, mevcut durum ile ilgili bilgi alan Yatırım Komisyonu bu ay içersinde İzmit ve Kandıra İlçelerindeki İl Özel İdaresi yatırımlarında incelemelerini sürdürecek.

30 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR