Kandıra İmam-Hatip’lilerden kutlu doğum haftası programı

Program saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Miraç Enes Veyisoğlu'nun Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.   Açılış konuşmasında oku...

BÜYÜT

Program saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Miraç Enes Veyisoğlu'nun Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

 

Açılış konuşmasında okul müdürü İsmail Koç "Yürekleri rahmet elçisi Hz. Muhammed Aleyhisselamın sevgisiyle dolu olan değerli kardeşlerim, hanımefendiler, beyefendiler hepinizi saygıyla, sevgiyle ve muhabbetle selamlıyorum. Maddi ve manevi ilimler vermek sureti ile iyi birer insan olarak yetiştirmeye çalıştığımız, İmam Hatip ortaokulu öğrencilerimizin hazırlayıp sunduğu "Güllerin Sultanı" programına hepiniz hoş geldiniz”

 

Sözlerime başlamadan önce içinde bulunduğumuz bu salonu bize tahsis eden Belediye Başkanımız Ünal Köken'e maddi ve manevi desteklerinden dolayı okul aile birliği yönetimimize ve esnafımıza bu programın hazırlanmasında ve sunulmasında emekleri olan okulumuz meslek dersleri öğretmenim Merve Vural'a, Türkçe öğretmenlerim Resül Şahin ve Sinem Ayyıldız'a, Müzik öğretmenim Adnan Albayrak'a, Sosyal bilgiler öğretmenim Fatih Akagündüz'e, Bilişim teknolojileri öğretmenim Elif Kübra Gülpınar'a ve emeği geçen diğer öğretmenlerime, hasseden bu programda görev alan tüm öğrencilerimize ve ailelerine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

 

Yarınların mimarı olan öğrencilerimizi, çağdaş eğitimin tüm imkânlarını kullanarak, özgüven sahibi, milli ve manevi değerlere saygılı, bilgiyi kullanan, kültürel mirası değerlendiren, eleştirel düşünce yapısını oluşturarak çözüm odaklı çalışmalar yapabilen, asrın idrakine dini metinleri sunabilecek muhakeme yeteneğine sahip gençler olarak geleceğe hazırlamak amacı ile kurulmuş olan İmam Hatip okullarının orta kısımları 15 yıllık aradan- fetret döneminden sonra yeniden açılmıştır. Bizler şuanda sağlık meslek lisesinin eski binasında 281 öğrencimizle eğitimimize devam ediyoruz, okulumuzdaki bir çok fiziki eksikliklere rağmen yavrularını bir gaye, bir dava uğruna bizlere emanet eden velilerimize teşekkür ederken inşallah en kısa sürede yeni bir bina içinde müjde vermeyi arzu ederim.

 

Değerli misafirler bu vesile ile şuan kutlamış olduğumuz sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa’nın (s.a.v) kutlu doğumunun, cennet vatanımızın huzur ve mutluluğuna, insanların samimi kardeşliğine, bütün insanlığın hidayetine vesile olması dilekleriyle sözlerimi bitirirken tekrar tüm hazirunu saygıyla, hürmetle selamlıyorum, Allah'a emanet olun" dedi.

 

Okul müdürü İsmail Koç'un açılış konuşmasının ardından Arapça şiir okuma yarışmasında Kocaeli birincisi olan Kandıra İmam Hatip ortaokulu öğrencisi Samet Aktaş Müslimune şiirini okudu, sırasıyla Güle özlem tiyatro gösterisi, Hadislerle slayt gösterisi, Ayşe Özlem Yoldaş'ın Ashab-ı Muhammed şiirini okuması, Veysel Karani’nin hayatını anlatan tiyatro gösterisi, Melike Turgay'ın Şefaat Peygamberi isimli şiiri, koro ilahiler ve ödül töreni yapıldı.

 

4. SINIFLAR ARASI PEYGAMBERİMİZE MEKTUP YARIŞMASINDA DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

1. Yeliz Dinç ( Seyitaliler Atatürk İlkokulu ) Bisiklet

2. Elif Asel Çolak ( Akçakoca İlkokulu ) Fotoğraf Makinası

3. Ömer Faruk koç ( Akçakoca İlkokulu ) Kitap seti- Dini oyun

Mansiyon - Özlem Şevval Taşpınar ( Akçakoca İlkokulu ) Kitap seti

Mansiyon - Hümeyra Halıcı ( Akçakoca İlkokulu ) Kitap seti

 

40 HADİS EZBERLEME YARIŞMASI VE ÖDÜLLERİ

1. Aleyna Demirtaş ( Kandıra İmam Hatip Ortaokulu 5/A )  Çeyrek Altın

2. Saadet Seçen ( Kandıra İmam Hatip Ortaokulu 5/A )  Çeyrek Altın

3. Hümeyra Erikoğlu ( Kandıra İmam Hatip Ortaokulu 5/A )  Çeyrek Altın

 

KUR'AN-I KERİM GÜZEL OKUMA YARŞIMASI VE ÖDÜLLERİ

1. Miraç Enes Veyisoğlu ( Kandıra İmam Hatip Ortaokulu 5/C )  MP3 çalar

2. Muhammet Fatih Ekinci ( Kandıra İmam Hatip Ortaokulu 5/D )  MP3 çalar

3. Furkan Yaşar ( Kandıra İmam Hatip Ortaokulu 7/C ) MP3 çalar

 

İMAM HATİP ORTAOKULLARI ARASI ARAPÇA ŞİİR OKUMA YARIŞMASI KOCAELİ BİRİNCİSİ ÖDÜLÜ

Samet Aktaş ( Kandıra İmam Hatip Ortaokulu 6/C )  Çeyrek Altın

23 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR