Erbakan Vakfı Genel Merkezi açıldı

Eski başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan'ın vasiyeti üzerine kurulan ve oğlu Fatih Erbakan'ın genel başkanlığını yaptığı Necmettin Erbakan Vakfı G...

BÜYÜTEski başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan'ın vasiyeti üzerine kurulan ve oğlu Fatih Erbakan'ın genel başkanlığını yaptığı Necmettin Erbakan Vakfı Genel Merkezi, törenle açıldı.

Vakfın genel merkezi de olan, Erbakan'ın Balgat'taki konutunun bahçesinde düzenlenen törene, AKP Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, İran'ın Ankara Büyükelçisi Ali Rıza Bikdeli, CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün, Hak-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu üyeleri Fehim Adak ve Ahmet Tekdal ve eski bakanlardan Yaşar Okuyan'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı. Törende, Necmettin Erbakan'ın kızları, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu ve Necmettin Erbakan Vakfı Yönetim Kurulu üyesi Elif Erbakan ile Zeynep Erbakan da bulundu.

“EMNİYETE SUPABI”
Vakıf Başkanı Fatih Erbakan, törendeki konuşmasında, babasının sadece akademik yönünün değil, aldığı manevi eğitimin de çok kuvvetli olduğunu, döneminin İslam alimlerinin yanında yetiştiğini vurguladı ve siyasi hayatından örnekler vererek Necmettin Erbakan'ın yaptıklarını hatırlattı. Vakfın, Erbakan'ın bütün özelliklerini tanıtmak ve ismini yaşatmak gibi şerefli bir görev üstleneceğini vurgulayan Fatih Erbakan, yapılacak bilimsel çalışmalarla Erbakan'ın ve Milli Görüş'ün projelerinin aslına sadık kalınarak güncelleneceğini ve geliştirileceğini bildirdi. Fatih Erbakan, projeleri geliştirmekle kalmayacaklarını aynı zamanda bütün Türkiye ve Avrupa'da, yaygın bir teşkilat ağıyla projelerin insanlığa ulaştırılacağını ifade etti.

MESAJLAR OKUNDU
Fatih Erbakan konuşmasında “Vakfımız, Milli Görüş hareketinin Erbakan Hocamız tarafından belirlenmiş istikametinden, orijinal açılarından saptırılmasına karşı bir emniyet supabı görevini de yapacaktır. Erbakan Vakfımız, Milli Görüş hareketinin, Milli Görüşçü kuruluşların asıl istikametinden saptırılmasına, asla müsaade etmeyecektir” dedi. Necmettin Erbakan Vakfı’nın açılışına Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği mesajlar okundu. Necmettin Erbakan'ın 20 yıl boyunca siyasi ve özel çalışmalarını yürüttüğü bürosu, Erbakan Vakfı'nın Genel Merkezi olarak kullanılacak.

20 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR