İl Özel İdaresi’nin bütçesi oy birliği ile kabul edildi

İl Genel Meclisi Kasım ayının 11’nci birleşimi Valiliği 100. yıl toplantı salonunda gerçekleştirildi. İl Özel İdaresi 2014 mali yılı bütçesi oy birliğ...

BÜYÜT


İl Genel Meclisi Kasım ayının 11’nci birleşimi Valiliği 100. yıl toplantı salonunda gerçekleştirildi. İl Özel İdaresi 2014 mali yılı bütçesi oy birliği ile kabul edildi.
İl Özel İdaresi 2014 mali yılı gider bütçesi tasarısının fonksiyonel sınıflandırmaları kapsamında, 02 Savunma Hizmetleri (İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü) 230 bin TL, 04 Ekonomik İşler ve Hizmetler (Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü) 35 bin TL, 07 Sağlık Hizmetleri (İl Sağlık Müdürlüğü) 200 bin TL, 08 Dinlenme, Kültür ve Din Hizmetleri (Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü) 185 bin TL olmak üzere, her biri için ayrılan ekonomik sınıflandırmadaki 03 Mal ve Hizmet Alım Giderlerine ait birinci düzey toplamları ayrı ayrı her üyenin adı okunmak suretiyle onaylanıp karara bağlandı.

“UYUŞTURUC MAĞDURLARI
NEREYE BAŞVURSUN?”
CHP’li İsmet Kanık, işsizlik trafik asayiş gibi sorunların yanı sıra uyuşturucu bağımlılığı ile ilgili son haftalarda 3-4 operasyon yapıldığını dile getirerek, her seferinde 50-60 kişi tutuklandığını fakat cezaevinden çıkanların kaldıkları yerden uyuşturucu kullanıma devam ettiklerini vurguladı. “Program düzenlenerek İl Sağlık ve İl Emniyet Müdürümüzün bilgi vermesini rica edeceğim” diyen Kanık, bir vatandaşın oğlunun mağduriyetini anlattı. Vatandaşın gidecek devlet kurumu bulunamadığını çaresizlik içinde olduğunu söyledi. “Uyuşturucu bağımlısı kişiler nereye, hangi hastaneye başvuracak? Bu insanların hapishaneye değil de topluma kazandırılması gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

18 Kasım 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR