Bilim Festivali Renkli Görüntülere Sahne Olacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından Ocak ayında başlatılan Bilim Festivali yarın (14 Mart Çarşamba) düzenlen...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından Ocak ayında başlatılan Bilim Festivali yarın (14 Mart Çarşamba) düzenlenecek etkinliklerle sona eriyor. Festivalin son günü bilim şovları, yarışmalar, söyleşiler ve ödül törenleriyle renklenecek. Bilim Teknoloji Kulübü’nde gerçekleştirilecek olan festivalin son gün etkinlikleri 15.00’de başlayacak.

BİLİM AKADEMİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlenen Bilim Festivali etkinlikleri 23 Ocak Pazartesi günü başladı. Etkinlikler kapsamında ilk olarak öğrenciler yarıyıl tatiline denk gelen takvim içinde Bilim Akademisi’nde çalıştı. Gerçekleştirilen sınavı kazanarak akademiye girmeye hak kazanan ilköğretim okulu öğrencileri 15 gün boyunca ve iki grup halinde Bilim Teknoloji Kulübü’nde bilimsel çalışmalar gerçekleştirdi.

DERECEYE GİREN PROJELER ÖDÜLLENDİRİLECEK
Festival kapsamında ayrıca yine ilköğretim okullarına yönelik Bilim Yarışması açıldı. Okullar yarışmaya fen ve teknoloji konusunda hazırladıkları özgün projelerle katıldı. Projeler festivale davet edilen bilim adamları ve BTK eğitmenleri tarafından değerlendirilecek. Yarışmada dereceye giren projeler için yarın (14 Mart Çarşamba) ödül töreni düzenlenecek.

BİLİM ŞOVLARI, SÖYLEŞİLER, GÖSTERİLER
Festivalin son gününde uzman konukların katılacağı bilim ve teknoloji söyleşileri düzenlenecek. Festivalin en ilginç programını ise Bilim Şovları oluşturacak. Kocaeli Bilim ve Teknoloji Kulübü Araştırma Grubu faaliyetlerine katılan öğrenciler dünyadan seçme bilimsel içerikli gösteriler yapacak.

13 Mart 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR