Karaosmanoğlu yeniden seçildi

        Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin (TDBB) olağanüstü genel kurul toplantısı yurt içi ve yurt dışından birçok delegenin katılımıyla gerçekleş...

BÜYÜT

 

 

 

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nin (TDBB) olağanüstü genel kurul toplantısı yurt içi ve yurt dışından birçok delegenin katılımıyla gerçekleştirildi. 30 Mart yerel seçimlerinin ardından gerçekleştirilen toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yeniden TDBB başkanlığına seçildi. 26 ülkeden 1000'in üzerinde üye belediyesi ile ‘Yerel Yönetimlerde Bilgi ve Tecrübe Paylaşımı’ amacı doğrultusunda 10 yıldır çalışmalarını sürdüren TDBB’de yeni yönetim kurulu organları da belirlendi.

 

10 FARKLI ÜLKEDEN

200 KATILIMCI

TDBB Olağanüstü Genel Kurulu, Pendik Green Park Otel’de gerçekleştirildi. Toplantıya üye belediyelerin temsilcileri katıldı. Genel Kurul'da divan heyetinin oluşturulması, faaliyet raporunun ve mali raporun sunumu, raporların müzakeresi ve Yönetim Kurulu'nun ibrası ile tüzük tadilinin görüşülmesinin ardından yeni dönemde görev yapacak Başkan ve Yönetim Kurulu asil ve yedek üyeleri ile Denetleme Kurulu'nun seçimine geçildi.

 

KARAOSMANOĞLU

YENİDEN SEÇİLDİ

Yapılan seçim sonucu yeni dönemde Türk Dünyası Belediyeler Birliği başkanlığına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yeniden seçildi. Konuşmalar sonrası yapılan toplu fotoğraf çekiminin ardından Türk Dünyası Belediyeler Birliği yeni Yönetim Kurulu ilk toplantısını Green Park Otel’de gerçekleştirdi.

 

İPEKYOLU CANLANACAK

Kongrenin ardından konuşan Başkan Karaosmanoğlu, ülkeler arasındaki işbirliklerini geliştireceklerini belirterek, “İlişkiler ekonomik, ticari ve kültürel açıdan gelişmeli. Bu amaç için çalışan birçok kuruluşla işbirliği halindeyiz. Tarihe baktığımızda, İslam Ülkelerinin güçlü ve etkili olduğu dönemlerin, İpek Yolu’nun dünya ticaretinin ana güzergâhı olduğu dönemler olduğunu görüyoruz. İslam Dünyası, küresel ekonominin ve dünya ticaret yollarının dışında kaldığında ise, siyaset ve medeniyet sahasında ağırlığı da azalmıştır. Bu anlamda İpek Yolu’nun yeniden canlandırılması, ülkelerimizin ekonomik refahının ve siyasi etkinliğinin anahtarıdır” şeklinde konuştu.

15 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR